نماینده ولی فقیه در سپاه: خطر بازگشت از اصل انقلاب وجود دارد

منبع: فرارو

23

1400/8/3

17:34


نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: نفوذ دادن افراد و افکار غربی در مدیریت‌ها در هر سطحی برنامه دشمن است و نباید گفت که در دولت الهی و اسلامی و انقلابی آقای رییسی این کار را نمی‌کنند الان هم دنبال این کار هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه: خطر بازگشت از اصل انقلاب وجود دارد

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نباید غفلت کرد که خطر ارتجاع و بازگشت از اصل دین و انقلاب اسلامی همچنان وجود دارد.

به گزارش ایرنا، عبدالله حاجی صادقی روز دوشنبه در اجلاس سراسری استادان شبکه تربیتی صالحین بسیج در مشهد افزود: دشمن فهمیده باید جان انقلاب را بگیرد و ارکان انقلاب را بشکند و مهمترین آن هویت دینی است و این که پیوند امت با ولایت را بگیرد.

وی ادامه داد: اگر هدایت‌های الهی امام (ره) و کارگردانی خدا نبود انقلاب هم می‌رفت که بعد از امام گرفتار انحراف شود، اما خدا نصرت کرد و نگذاشت بعد از امام (ره) اتفاقی بیفتد که بعد از فوت خیلی از رهبران رخ می‌دهد و آن خطر گذشت و کسی آمد که ۴۰ سال است که افتخارش شاگردی امام (ره) است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که امروز با ۲ خطر ارتجاع مواجه هستیم افزود: یکی از آن‌ها خطر ارتجاع بعضی از فرزندان انقلاب و ارتداد فکری، اعتقادی، شک و شبهه است که دشمنان دنبال این هستند که با القای شبهه، فضای غلط مجازی، فتنه و تحریم نیرو‌های انقلاب را در صراط مستقیم خود از لحاظ فکری متزلزل کنند.

حاجی صادقی افزود: به طور مثال این که عده‌ای بگویند شک کردیم در موضعی که رهبری در بحث برجام گرفتند هر چند که شکست آن را هم دیدند. یا در موضوع واکسن، ولی اهل بصیرت می‌دانند معجزه آسا بود که انقلاب تا اینجا آورده شده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ و مسائل آبان ماه و کج سلیقگی دولت گذشته در بحث بنزین رهبری فرمودند مصوبه سران قوا باید اجرا شود، ولی بعضی بچه‌های ما نتوانستند هضم کنند، چون هجمه، سنگین بود و القای شبهه می‌شد و فتنه‌انگیزی غوغا می‌کرد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: ارتداد دوم در میدان عمل است که افراد را زمینگیر کنند تا نتوانند در میدان جهاد حضور یابند مثلا در رابطه با شوروی سابق، استحاله ایدئولوژیک و حمله اعتقادی کردند و در رابطه با انقلاب هم دنبال این امر و ترویج دین سکولار هستند همان سکولاریسم که با انقلاب اسلامی ایران سرنگون شد و در جهان به چالش کشیده شد و می‌بینیم که چگونه مقاله می‌نویسند کتاب چاپ می‌کنند و برای احیای سکولاریسم صحبت می‌کنند و حتی در حوزه علمیه یک جریان دینداری غیرانقلابی از جنس تحجر و سکولار ترویج می‌شود.

حاجی صادقی افزود: کار دیگر دشمن، تحریف دین و به‌کارگیری دین علیه دین و ایجاد جنگ‌های نیابتی است به طور مثال یکی از نقش‌های جدی دشمنان در افغانستان همین است و برای داخل کشور ما هم جنگ نیابتی در نظر گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های دشمنان ایجاد گسست بین امت و امام، تلاش برای ترویج التقاط در اندیشه و عمل، تفرقه و جنگ‌های داخلی و تغییر ذائقه فرهنگی و ارزشی مردم است همچنین ایجاد ناامیدی و بی‌اعتمادی به مسوولان از دیگر برنامه‌های آن‌هاست و یکی از بزرگترین ضربه‌هایی که دولت گذشته به نظام زد بدبین کردن مردم به مدیران بود.

نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: تضعیف مولفه‌های قدرت در بخش‌های مختلف از دیگر برنامه‌های دشمن است که این‌ها را نباید شوخی گرفت تا کسی بگوید موشک برای چیست، چون دشمنان می‌دانند جامعه قوی و قدرتمند زیر بار سلطه آن‌ها نمی‌رود.

حاجی صادقی افزود: از دیگر اقدامات دشمنان ترویج و تبلیغ سبک زندگی غربی، تغییر آداب و رسوم و زندگی و فشار اقتصادی و معیشتی و بزرگنمایی دشمن است و این که نمی‌توانیم با کدخدا درگیر شویم.

وی اضافه کرد: نفوذ دادن افراد و افکار غربی در مدیریت‌ها در هر سطحی هم برنامه دشمن است و نباید گفت که در دولت الهی و اسلامی و انقلابی آقای رییسی این کار را نمی‌کنند الان هم دنبال این کار هستند.

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تضعیف نیرو‌های انقلاب و ثابت قدم، تضعیف شریعت محوری و نسبت دادن نابسامانی‌های موجود به این که «دین کارآمدی ندارد» از دیگر حربه‌های دشمن است و دشمن در فضای مجازی تبلیغ می‌کند که نابسامانی‌های موجود به خاطر عمل کردن به شریعت و مشکلات، زیر سر دین و روحانیت است همچنین تبلیغ می‌کنند که در دین شما هم جریان اصلاح طلبی مارتین لوتری و اصلاح در دین لازم است.

حاجی صادقی افزود: در برابر این خطر رجعت، روحانیت وظیفه دارد، چون اگر رسول اکرم (ص) برای همه مردم اسوه در دینداری بود برای ما روحانیان اسوه در ماموریت است چرا که آرم نبوت روی سر ماست و پیامبر (ص) علاوه بر رسالت، مبلغ دین هم بود.

در این اجلاس همچنین کتاب «تنگه علیمردانی» در خصوص دفاع مقدس و رشادت‌های شهید حسن علیمردانی رونمایی شد.

مطالب مشابه