فراخوان ایده ها درباره سند ملی مسجد

منبع: حوزه

23

1400/8/3

17:45


دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در نظر دارد، سند ملی توسعه، گسترش و تقویت نهاد مسجد و سامان بخشی و راهبری آن، پیش از تصویب، به کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و تخصصی، حلقه‌های میانی، کانون‌های تفکر و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی، نوآوران، ائمه مساجد، کنشگران مرتبط و عموم مردم عرضه و از مشارکت‌های فکری و ایده‌های آنان در تصحیح و تکمیل این سند استفاده شود.

فراخوان ایده ها درباره سند ملی مسجد

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، پیرو مصوبه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور که طی نامه شماره ۵۳۶۶۱ مورخ ۱۵‏/۰۵‏/۱۳۹۹ توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ابلاغ شده است، مقرر گردید سازمان تبلیغات اسلامی در راستای نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سند ملی توسعه، گسترش و تقویت نهاد مسجد و سامان بخشی و راهبری آن را با مشارکت مجموعه ذی­نفعان این سند تدوین نماید. سازمان تبلیغات اسلامی بعد از ابلاغ این مصوبه روند تدوین سند ملی مسجد را آغاز کرد و با همراهی سازمان‌های ذی‌ربط تدوین پیش­نویس این سند را به مرحله نهایی رسانده است.

هرچند که سند ملی مسجد باید مبنای عمل و برنامه‌ریزی سازمان‌ها و دستگاه‌ها باشد ولی در عین حال لازم است در طراحی آن، آراء نخبگان و فرهیختگان تجمیع شود؛ تا سند انتظار مردم را نمایندگی و برای حضور مردم در پیاده‌سازی واقعی آن زمینه‌سازی نماید و مجموعه‌ها، پویش‌ها و خیزش‌های مردمی و فرهنگ عمومی مردم به امر مسجد اهتمام پیدا کنند.

از این روی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در نظر دارد، سند ملی مسجد پیش از تصویب، به کارشناسان دستگاههای اجرایی و تخصصی، حلقه­‌های میانی، کانون‌های تفکر و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی، نوآوران، ائمه مساجد، کنشگران مرتبط و عموم مردم عرضه شود و از مشارکت‌های فکری و ایده‌های آنان در تصحیح و تکمیل این سند استفاده شود.

مشارکت در فرایند جمع­ سپاری سند ملی مسجد از طریق سامانه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نشانی hamandishi.sccr.ir و یا آدرس challesh.ir، امکان پذیر است.

مطالب مشابه