معاون سپاه کردستان: ظرفیت دانش‌آموزان برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب به‌‌کار گرفته شود

منبع: رکنا

20

1400/8/3

18:11


معاون سپاه کردستان: ظرفیت دانش‌آموزان برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب به‌‌کار گرفته شود

به گزارش خبرنگار رکنا از سنندج، سعید شعبانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و بررسی برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی و یوم الله 13 آبان و روز دانش‌آموز که در این شهر برگزار شد،با تبریک فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز، به بازگویی نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف به ویژه دفاع مقدس پرداخت و گفت:نقش دانش آموزان در پیروزی، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی بی‌بدیل است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص نقش آفرینی نسل جوان، گفت: باید با همکاری آموزش و پرورش و سپاه، زمینه حضور مؤثر دانش‌آموزان فراهم شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیت‌المقدس استان کردستاناز تعامل و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان در اجرای برنامه‌های مشترک مختلف به ویژه حوزه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان، راهیان نور قدردانی کرد و افزود:این همراهی در راستای پیشبرد امور تداوم داشته باشد.

شعبانی با تأکید بر ضرورت مشارکت هرچه بیشتر دانش‌آموزان در تبیین و اجرای توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد و یادآور شد: باید امورات بیشتر به جوانان سپرده شود.

اصغر عبدی‌فر، مسئول بسیج دانش‌آموزی کردستان نیز در این نشست از ابراز رضایت بازرسان کشوری از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون اقدامات مختلفی از جمله توزیعدو هزار بسته لوازم‌التحریر، 400 بسته کمک آموزشی، 1500 عدد کیف و 140 دستگاه تبلت به ارزش 812 میلیون توماندر بین دانش‌آموزان انجام شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک مردمی جمع‌آوری و توزیع شده است؛ گفت:برگزاری دوره توانمند سازی دبیران آمادگی دفاعی استان، طراحی 200 برگ پوستر با موضوع حجاب و عفاف و پیشگیری از مواد مخدر و بازدید دانش‌آموزان و برگزاری همایش فرماندهان حوزه‌های بسیج دانش آموزی استان از دیگر برنامه‌های انجام شده حوزه بسیج دانش‌آموزی در کردستان است.

مسئول بسیج دانش آموزی استان کردستان با بیان اینکه دستورالعمل بزرگداشت این هفته به شهرستان‌ها و مناطق ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع 20 برنامه برای بزرگداشت این هفته پیش‌بینی شده است.

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این نشست ازبازگشایی تدریجی مدارس در آبان ماه خبر داد و اظهار داشت: باید متناسب با بازگشایی و حضور دانش آموزان در مدارس، زمینه اجرای برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی و یوم الله 13آبان فراهم و بر اساس دستورالعمل ابلاغی، اقدامات پیگیری شود.

وی توجه به برنامه‌های ارزشی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از تاکیدات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: باید همزمان با برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های تربیتی و فرهنگی در سطح مدارس اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان اعلام کرد:افتتاح راهیان نور دانش آموزیبه صورت مجازی،دیدار با خانواده معزز شهید شاخص، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز، رونمایی از تندیس شهید شاخص، برگزاری پویش‌های دانش‌آموزی در فضای مجازی، تجلیل از دانش‌آموزان بسیجی نخبه و پذیرفته شده در دانشگاه‌های دولتی در رشته‌های پزشکی و خاص، دیدار مسئولان آموزش و پرورش و سپاه بیت‌المقدس و تعدادی از دانش آموزان بسیجی با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری مسابقه پیامکی با همکاری صدا و سیماو نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارساز مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این مناسبت‌ها در کردستان است. 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه