دستگیری عوامل سرقت مسلحانه طلافروشی در لرستان

منبع: عصر ایران

21

1400/8/3

18:21


فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری سه سارق مسلح طلافروشی و عامل قتل شهروند "نورآبادی" با اشراف اطلاعاتی پلیس آگاهی استان خبر داد.

فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری سه سارق مسلح طلافروشی و عامل قتل شهروند "نورآبادی" با اشراف اطلاعاتی پلیس آگاهی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ سردار یحیی الهی اظهار کرد: در ۲۲ شهریورماه امسال چند سارق مسلح از یک مغازه طلافروشی در "دلفان" مقادیری جواهرات سرقت کرده، یک شهروند نورآبادی را به قتل رسانده، یک نفر دیگر را مجروح و متواری می‌شوند، که رسیدگی به موضوع بصورت ویژه دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با اشراف اطلاعاتی و رصد سارقان سابقه‌دار، تحقیقات برای شناسایی سارقان و قاتل شهروند آغاز که در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد، مقتول مغازه‌دار همجوار طلافروشی مورد نظر بوده که سارقان حین سرقت از طلا فروشی وی را به قتل رسانده و با مجروح کردن یک شهروند دیگر از محل متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه با بکارگیری توان علمی و روش‌های نوین کشف جرم در نهایت محل مخفیگاه متهمان شناسایی و مشخص شد که یکی از سارقان در شهرستان های همجوار مخفی شده است، تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی سه سارق را شناسایی، دستگیر و اسلحه به کار رفته در قتل نیز کشف شد.

الهی با بیان اینکه سارقان در تحقیقات پلیس به جرم خود به انگیزه سرقت از طلافروشی که منجر به قتل شهروند شده بود، اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار گرفتند، ضمن هشدار به سارقان که اعمال مجرمانه آنان از دید پلیس مخفی نخواهد ماند، یادآور شد: مردم در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری و قانون‌شکنی مراتب را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

مطالب مشابه