ملاقات صالحی امیری با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام

منبع: طرفداری

71

1400/8/3

18:46


ملاقات صالحی امیری با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام

صالحی امیری با سانتونخا دیدار کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش طرفداری و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در حاشیه بیست‌وپنجمین اجلاس انوک (کمیته‌های ملی المپیک جهان) رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

صالحی‌ امیری در این دیدار اظهار داشت:

ورزش پرورش اندام باید پاک و از هرگونه آلودگی (دوپینگ) دور باشد و برای رسیدن به این منظور باید برنامه مدونی جهت فرآیند ورزش پاک در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طراحی کنید، چرا که اگر این مهم انجام نشود فدراسیون بدنسازی چه در سطح کشور‌ها و چه در سطح جهانی لطمه خواهد دید.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ادامه داد:

با توجه به رویداد‌هایی که در داخل کشور برگزار می‌کنیم و همچنین اعزام ورزشکاران‌مان به مسابقات برون مرزی توقع داریم تا از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران حمایت بیشتری داشته باشید.

در ادامه این دیدار رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام ضمن ابراز رضایت از سفر به ایران یادآور شد:

پرورش اندام ایران جایگاه بسیار خوبی دارد و یکی از قطب‌های اصلی است و ورزشکاران ایرانی نیز انگیزه بسیار بالایی دارند. به همین منظور ما نسبت به ایران حساسیت خاصی داریم و قطعاً حمایت می‌کنیم.

وی افزود:

در سفر به ایران توافق کردیم تا برای برگزاری دوره‌های آموزشی در منطقه، آکادمی در ایران تأسیس شود. همچنین با توجه به موافقت هیئت اجرایی IFBB در اجلاس بعدی فدراسیون جهانی که همزمان با هفتادوپنجمین دوره رقابت‌های جهانی در سانتاسوسانای اسپانیا برگزار خواهد شد، میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی جهان سال 2023 طرح و بعد از تصویب، نهایی خواهد شد. 

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو