رودنیل: داور دیدار استقلال و ذوب آهن قضاوت خوبی داشت

منبع: طرفداری

20

1400/8/3

20:30


رودنیل: داور دیدار استقلال و ذوب آهن قضاوت خوبی داشت

کارشناس داوری فوتبال گفت مدافع استقلال در دقیقه 88 در محوطه جریمه مرتکب خطای پنالتی نشد و تصمیم داور کاملاً درست بود.

نوذر رودنیل، کارشناس داوری کشورمان در مورد نحوه قضاوت حسن اکرمی در بازی ذوب‌آهن و استقلال گفتگو کرد.

به گزارش طرفداری، رودنیل به فارس گفت:

با توجه به حساسیت زیاد بازی و درگیری‌های زیادی که در این مسابقه رخ داد داور با دوندگی‌های زیاد و جاگیری‌های مناسب توانست قضاوت بسیار خوبی را انجام دهد. در نیمه اول فقط کمک داور در دقیقه 45 اعلام آفساید مهاجم استقلال عجله کرد و اشتباه دیگری از تیم داوری در این نیمه رخ نداد. با توجه به مصدومیت حسینی دروازه‌بان استقلال هم محاسبه 6 دقیقه وقت اضافه در نیمه اول کاملاً درست بود.

وی افزود:

در نیمه دوم در دقیقه 70 مهدی تارتار به داور به خاطر یک خطا به شدت اعتراض کرد در حالیکه تصمیم داور کاملاً صحیح بود و اعتراض شدید تارتار کاملا بی‌مورد بود و داور باید به او کارت زرد نشان می‌داد.

رودنیل با اشاره به صحنه مشکوک پنالتی در محوطه جریمه استقلال گفت:

در دقیقه 88 مسابقه مدافع استقلال هیچگونه خطای پنالتی مرتکب نشد و توپ به شکم او برخورد کرد و تصمیم داور برای ادامه بازی کاملاً درست بود. گل دوم استقلال هم که در دقیقه 94+1 به ثمر رسید روی کار بسیار خوب کمک داور اول انجام شد و محاسبه 5 دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم هم کاملاً صحیح بود.

وی با اشاره به یک اتفاق عجیب در این بازی عنوان کرد:

پرچم کرنر راست استقلال که در تصاویر تلویزیون سمت چپ مشاهده می‌شد بر روی زمین خوابیده بود در حالیکه پرچم کرنر باید صاف و ایستاده باشد زیرا تعیین کننده ضربات کرنر و اوت است اما نه داور و نه هیچکدام از مقامات رسمی مسابقه متوجه این اشکال در زمین نشدند.

مطالب مشابه