به یاد نسل طلایی تیم ملی امید ایران

منبع: طرفداری

17

1400/8/3

21:56


به یاد نسل طلایی تیم ملی امید ایران

تیم ملی امید در سال 1996 یکی از بهترین تیم های تاریخ ایران بود

تیم ملی امید کشورمان با مهدوی کیا برابر تیم ملی نپال 4-0 برنده شد، این تیم نفرات خوبی دارد اما بی شک نسل مهدی مهدوی کیا در دوران فوتبال، نسلی طلایی و غیر قابل تکرار است.

به گزارش طرفداری، در آن تیم ستارگانی حضور داشتند که برخی سابقه حضور در تیم ملی فوتبال بزرگسالان را هم داشته اند.

تیم دوران بازی کردن مهدوی کیا بازیکنان نامداری را داشت که بازیکن ثابت تیم های بزرگی مثل پرسپولیس، استقلال، کشاورز، پاس و سایر تیم ها بودند.

مهدوی کیا 2 دوره در تیم ملی امید حضور داشت، در دوره اول در سال 1996 نفراتی مثل نیما نکیسا، مهدی پاشازاده، حمید مطهری، کریم باقری، مهرداد میناوند، علیرضا سهندرازیان، علی چینی، داریوش یزدانی، ستارهمدانی، مهدی مهدوی کیا، اسماعیل حلالی و... حضور داشتند و این تیم آن قدر ستاره داشت که مردانی چون مهدی هاشمی نسب و احمد مومن زاده فرصت بازی در میدان هم پیدا نمی کردند.

اما در دومین تیمی که اتفاقا مهدوی کیا کاپیتانش هم بود، بازیکنانی مثل علیرضا نیکبخت، جوادنکونام، مهدوی کیا، داریوش یزدانی و... حاضر بودند.

در تیم سال 1996 بازیکنی مثل کریم باقری در تیم ملی بزرگسالان حضور داشت و نیما نکیسا در پرسپولیس، مهدی پاشازاده در استقلال، میناوند در پاس، حلالی در تراکتورسازی، یزدانی در برق شیراز و.. بازی می کردند و ستاره های تیم خود بودند که برای تیم ملی امید هم بازی می کردند.

 

مطالب مشابه