ایجاد زمینه‌های لازم برای ورود هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران بخش ساخت و ساز

منبع: رکنا

36

1400/8/3

22:05


ایجاد زمینه‌های لازم برای ورود هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران بخش ساخت و ساز

به گزارش رکنا از رشت، حاتم پورباقری رئیس شورای شهر بندر کیاشهر نیز در این جلسه تصریح کرد: ما هم معتقدیم که اگر بحث تراکم نباشد جاذبه لازم برای سازندگان ایجاد نمی‌شود و درصددیم شرایطی را ایجاد نماییم تا زمینه ورود بیشتر سرمایه‌گذاران در حوزه ساخت و سازهای شهری در بندر کیاشهرفراهم شود.

بررسی طرح تفصیلی و رفع مشکلات موجود در آن

وی بررسی طرح تفصیلی و رفع مشکلات موجود در آن را مورد تاکید قرار داد و ضمن برشمردن برخی فواید و کارکردهای این طرح برای شهر بندر کیاشهر ادامه داد: متاسفانه در دوره‌های گذشته شورای شهر گزارشات لازم از روند تهیه طرح تفصیلی را ارائه نکرد و همین عامل باعث بروز بسیاری از مشکلات دیگر در بندر کیاشهر شد. 

پورباقری موانعی مانند ملاحظات محیط زیستی و منابع طبیعی را از جمله عوامل عدم توسعه‌یافتگی شهر بندرکیاشهر خواند و اذعان کرد: خوشبختانه در مجموعه شهرداری بندر کیاشهر رویکرد مثبت و سازنده‌ای حاکم است و مطمئنا می‌توانیم از این مؤلفه مهم برای عبور از موانع توسعه شهری استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر بندر کیاشهر دو موضوع توجه به مقوله ساخت و ساز شهری بر اساس قوائد و ضوابط و توسعه مدیریت یکپارچه شهری را از جمله اقدامات تسریع‌کننده در حوزه ارتقاء جایگاه بندر کیاشهر ذکر کرد و افزود: شورای شهر محلی است برای رایزنی و تعامل با دستگاه‌ها و سازمان‌ها تا از این طریق مشکلات مردم بهتر حل شود بنابراین ما نیز بر این امر مصمم هستیم.

پورباقری در پایان تصریح کرد: ساخت ساختمان‌های پنج طبقه در خیابان‌هایی که از شرایط استاندارد برای این کار برخوردارند مانعی ندارد

 بروکراسی اداری از جمله مشکلاتی است که سرمایه‌گذاران با آن مواجه‌اند

ابراهیم حقانی نائب رئیس شورای شهر کیاشهر نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح هادی در خلال سال‌های 69 تا 79 تدوین شد ابراز داشت: طرح جامع شهری در سال 86 تدوین و در سال 96 بعد از گذشت 10 سال ارائه شد که در مقایسه با طرح هادی نواقص بسیار زیادی دارد.

وی ضمن تشکر از رویکرد شهردار بندر کیاشهر و بازدید وی از حوزه‌های مختلف شهر انسجام و اتحاد را ویژگی مهم شورای شهر خواند و اضافه کرد: بروکراسی اداری از جمله مشکلاتی است که سرمایه‌گذاران با آن مواجه‌اند از طرفی نرخ مصالح نیز افزایش شدیدی داشته و از شهردار می‌خواهیم از سرمایه‌گذاران حمایت به عمل آورند تا موجبات جذب آن‌ها فراهم شود.

تمرکز زدایی در حوزه ساخت و سازهای شهری

حمید ثانی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر نیز در این جلسه حل و فصل مشکلات مردم و سرمایه‌گذارانی که به بندر کیاشهر وارد می‌شوند را خواستار شد و بیان داشت: عموم ساخت و سازها در مرکز شهر کیاشهر متمرکز شده‌اند به همین علت شهر در حالت انفجار قرار گرفته و باید با کمک شهردار زمینه‌ای فراهم کنیم تا سایر نقاط بندر کیاشهر هم به شکل منسجم توسعه پیدا کنند.

لزوم اتحاد شورای شهر برای رفع مشکلات اجرای طرح‌های جامع و  تفصیلی

محمد جانعلی‌پور دیگر عضو شورای شهر بندر کیاشهر نیز در این جلسه تصریح کرد: طبق قوانین شورا و شهرداری یک بند صریح قانونی داریم و آن این است که کلیه طرح‌های جامع تفصیلی و توسعه شهری باید قبل از تصویب نهایی به رؤیت و تصویب شورای شهر برسد و بعدا تقدیم مراجع ذیصلاح شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با بیان اینکه متاسفانه تاکنون هیچ پیش‌نویسی از این طرح دیده نشده و پیگیری‌ها بی نتیجه مانده است اظهار داشت: امیدواریم همه اعضای شورا و شهرداری بندر کیاشهر نهایت تلاش و پیگیری را برای رفع مشکلاتی که در حوزه اجرای طرح جامع و طرح تفصیلی پیش می‌آید داشته باشند.

به گزارش واحد خبر مدیریت روابط عمومی شهرداری بندر کیاشهر، در این جلسه تعدادی از انبوه‌سازان و سرمایه‌گذاران بخش ساخت و ساز هم حضور داشتند و مهم‌ترین دغدغه‌ها، مشکلات و چالش‌های پیش رویشان را در بخش‌ های مختلف ابراز کردند.

رشت /مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه