باید اعتماد از دست رفته مردم به بازار بورس را ترمیم کرد

منبع: رکنا

19

1400/8/18

10:12


باید اعتماد از دست رفته مردم به بازار بورس را ترمیم کرد

مصطفی طاهری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و بعد از گزارش وزیر اقتصاد درباره وضعیت بورس " href="/fa/tags/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3">بازار بورس اظهار کرد: سیاست‌های غلط دولت قبل باعث وضعیت فعلی بورس و از بین رفتن اعتماد مردم شد. وزیر اعلام کرد ه باید برای برگرداندن اعتماد مردم ثبات اقتصادی ایجاد شود که این به تنهایی قابل قبول نیست و اقدام عملی لازم است.

وی اضافه کرد: وزیر اقتصاد باید هماهنگی‌های لازم را ایجاد کند تا ناهماهنگی در دولت باعث آسیب مردم و سهامداران نشود. عوارض ناشی از ساختارهای غلط در کشورمان یکی از مهم‌ترین دلایل نوسانی بودن بازار بورس است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شرکت‌های دولتی ساختارهای معیوبی دارند، افزود: شرکت‌های دولتی سالیان گذشته ایجاد شده است، انتظار می‌رود که قدم‌های رو به جلویی برای اصلاح ساختار معیوب آنها برداشته شده و به تبع آن شفافیت مالی به وجود آید. بسیاری از این شرکت‌ها سود دهی خوبی داشته و باید در بورس رشد داشته باشد، باید اعتماد از دست رفته مردم را ترمیم کرد.

طاهری خاطرنشان کرد: با توجه به رشد زیاد سهامداران باید زیرساخت‌های لازم برای استفاده آنها در بورس به وجود آید. کار برای کارگزاری‌ها و سبدگردانی‌ها به سختی انجام می‌شود. از طرفی دیگر لازم است سود شرکت‌ها از طریق سجام توزیع شده و نیاز به مراجعه مردم نباشد.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه