پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰

منبع: فرارو

27

1400/8/18

10:21


پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۱۹ آبان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد آسمان آفتابی خواهد بود. حداکثر دما ۱۵ درجه است و برای شاخص آلودگی هوا نیز وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰

فرارو- بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده هوای تهران آفتابی پیش‌بینی می‌شود. فردا ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد خواهد بود.

به گزارش فرارو، طبق پیش بینی‌های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران ۱۴ و ۶ درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از چهارده درجه به مرور و در طول روز به شش درجه می‌رسد.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۱۹ آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۲۰ آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و برای روز جمعه (۲۱ آبان) با حداقل دمای ۷ درجه و با حداکثر دمای ۱۴ درجه پیش‌بینی می‌شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا چهارشنبه ۱۹ آبان ////۱۴۰۰

وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز‌ها موجی جدید را در کلانشهر‌های کشور ایجاد کرده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید‌های نیتروژنی است که در جو باز تولید شده و به شکل موجود دیده می‌شوند.

پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (۱۸ آبان ماه) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و می‌تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق پرتردد از غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا چهارشنبه ۱۹ آبان ////۱۴۰۰

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۱۹ آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول باقی می‌ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می‌تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۱۹ آبان ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا چهارشنبه ۱۹ آبان ////۱۴۰۰

در کرمان، جنوب و شرق فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز، خراسان جنوبی و شمال سیستان‌وبلوچستان بارش پراکنده رخ خواهد داد.

در استان‌های تهران، البرز، مرکزی و آذربایجان شرقی افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

مطالب مشابه