فشار طرفداران بایرن به کان و هیات مدیره: همکاری با قطر را تمام کنید

منبع: طرفداری

38

1400/8/18

10:35


فشار طرفداران بایرن به کان و هیات مدیره: همکاری با قطر را تمام کنید

حواشی جدیدی برای مدیریت بایرن ایجاد شده است

دیروز (دوشنبه) خبری مبنی بر نارضایتی هواداران بایرن مونیخ به این باشگاه برای همکاری با اسپانسرهای قطری از طریق نمایش بنری اعتراضی در این باره در دیدار بایرن و فرایبورگ منتشر کردیم

طرفداری| براین اساس، هواداران بایرن مونیخ به همراه فعالان حقوق بشری به وضعیت ایجاد شده برای کارگران مشغول به کار در قطر برای ساخت استادیوم های میزبان جام جهانی 2022 قطر اعتراض دارند و معتقدند با آن ها در این کشور مانند یک برده رفتار می شود و می خواهند به این دلیل تمامی روابط باشگاهشان با اسپانسر های قطری، قطع شود. 

این چندمین بار است که افرادی از داخل بایرن و یا در مجمع سالانه این باشگاه نسبت به اسپانسری شرکت قطری در این باشگاه اعتراض می کنند. با این حال، مدیران این باشگاه به این اعتراضات بی اعتنا هستند و همکاری های خود را با این کشور چه در اردو های تابستانه و چه در تبلیغات شرکت هواپیمایی قطر و در دیگر موارد گسترش داده اند. 

حالا بیلد گزارش داده اولیور کان، مدیرارشد اجرایی بایرن، و هیات مدیره در حال دست و پنجه نرم کردن با بحرانی در خصوص همکاری با قطر و منابع مالی تامین شده از سوی این کشور هستند؛ منابع مالی که بایرن برای خرید بازیکن و تمدید قراردادها، به آن نیاز مبرم دارد. 

بایرن تا سال 2023 با هواپیمایی قطر قرارداد دارد. باشگاه سالانه از این طریق 17 میلیون یورو درآمد دارد و تمدید 5 ساله این قرارداد می تواند 85 میلیون یورو برای بایرن به ارمغان بیاورد، ولی الان بخش بزرگی از طرفداران بایرن برای خاتمه دادن به این همکاری، به مدیریت فشار آورده اند. 

بایرن مونیخ برای آنکه بتواند از پس دخل و خرج باشگاه بربیاید، باید روابط خود را با حامیان مالی درجه یک خود، حفظ کند. از سوی دیگر، اولیور کان تمایل دارد بایرن مسئولیت بیشتری در خصوص موضوعات اجتماعی چون نژادپرستی و حقوق بشر نشان دهد. 

بیلد حواشی مربوط به بنر اعتراضی طرفداران بایرن را سوژه قرار داده است

 

مطالب مشابه