ژیگولو چیست؟

منبع: رکنا

81

1400/8/18

11:30


ژیگولو چیست؟

ژیگولو اصطلاحی است برای فردی که کارهای غیر اخلاقی انجام می دهد. ژیگولو به تن فروشی پسران گفته می شود. فرد ژیگولو به لهو و لعب می پردازد. پدیده ژیگولو در همه جوامع دیده می شود. یک جامعه‌شناس در مورد پدیده ژیگولو توضیح داده است.

به گزارش رکنا، امان الله قرآیی مقدم، جامعه‌شناس در مورد پدیده نوظهور ژیگولو در میان پسران ایرانی گفته است: «بعضی پسران در ازای روابط خود با زنان و دختران پول دریافت کرده و به دلیل بیکاری جوانان چنین اتفاقاتی رو به افزایش است.

قرآیی مقدم، تجردگرایی را یکی از دلایل و پیامدهای رخ داد پدیده خود فروشی پسران عنوان کرد و گفت: «بعضی از پسران ساکن شهرستان کرج و اطراف تهران به او گفتند، نمی‌دانند چند دختر و زن با آن‌ها در رابطه هستند.»

 دلایل ایجاده پدیده ژیگولو

این جامعه شناس افزود: «تورم ۴۵ درصدی ایران در جوانان ایرانی موجب ترس و عدم توانایی آن‌ها در ازدواج می‌شود و حال آن‌ که خانواده سلول بنیادین هر جامعه‌ای به شمار می‌آید، مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد که می‌توان به عدم شکوفایی اقتصادی و عدم تمایل جوانان به سرمایه‌گذاری در ایران اشاره کرد و از نظر فرهنگی سبب جلوگیری از انتقال میراث فرهنگی به نسل آینده و از بین رفتن آن‌ها می‌شود و آثار غیر قابل جبرانی را در پی خواهد داشت.»

منبع : برترین ها

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه