هشدار یک روزنامه: مراقب اعتراضات مردم باشید

منبع: برترین ها

22

1400/8/18

11:32


روزنامه همدلی در مطلبی نسبت به احتمال بروز نارضایتی اجتماعی و اعتراض عمومی مردم هشدار داد.

روزنامه همدلی در مطلبی نسبت به احتمال بروز نارضایتی اجتماعی و اعتراض عمومی مردم هشدار داد.

مراقب اعتراضات مردم باشید!

این روزنامه نوشت:

* یکی مسائلی که از سوی یکی از نمایندگان موردانتقاد قرار گرفته، عملکرد دولت رئیسی در مورد بورس است.

* محمدحسن آصفری، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی اخیراً به دولت هشدار داده و خواسته که «دولت هرچه سریع‌تر به موضوع بورس ورود کند؛ در غیر آن صورت مردم معترض خواهند شد.»

او در گفت‌وگویی تصریح کرده:

* دولت جدید باید ورود جدی به مسئله بورس داشته باشد، زیرا مردم با گذشت چند ماه از شروع دولت سیزدهم منتظر هستند که دولت زودتر به ساماندهی بورس ورود کند و برای آن برنامه‌ای جدی داشته باشد. اگر دولت اقدامی برای بورس انجام ندهد باعث بروز مشکلات جدی‌تر در آینده خواهد شد.

* اگر اقدامی نشود اعتراض مردم را در پی خواهد داشت و لذا توقع این است که با توجه به اینکه جمع کثیری از مردم که وارد بورس شدند سرمایه خردی داشته‌اند، دولت برخی از شرکت‌هایی که می‌توانند سرمایه ازدست‌رفته مردم را بازگردانند وارد بورس کند و اعتماد ازدست‌رفته مردم را بازگرداند.

* این در شرایطی است که فعالان بازار بورس نیز در ایام انتخابات در دیداری با ابراهیم رئیسی خواستار تزریق پول از منابع صندوق توسعه ملی به بورس شده بودند.

* در واقع می‌توان گفت که امروز مطالبات حوزه بورس از سوی سهامداران بزرگ و بنگاه‌های بورسی نیز مطرح است و ازاین‌رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای هشدار به دولت وارد عمل شده‌اند. البته فضای اعتراضی امروز جامعه نیز از جمله مسائلی است که در انتقادات تندوتیز به دولت مؤثر است.

* کار به‌جایی رسیده که اصولگرایانی مثل آصفری نیز اذعان می‌کنند: بورس هم‌اکنون وضعیت بد و فوق‌العاده ناهنجاری دارد.

مطالب مشابه