منبع: فرارو

55

1400/8/18

11:38


سران کشور‌های خارجی، شخصیت‌های برجسته ملی و بین‌المللی و ارادتمندان به رهبر انقلاب اسلامی در طول سال‌ها به آیت‌الله‌ خامنه‌ای هدایای ارزشمندی تقدیم کرده‌اند.

(تصاویر) گنجینه هدایای رهبر انقلاب

گنجینه هدایای رهبر انقلاب، ۲۲ بهمن سال ۱۳۷۳ در ساختمان گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی افتتاح شد.

این گنجینه، شامل آثار و هدایایی است که سران کشور‌های خارجی، شخصیت‌های برجسته ملی و بین‌المللی و ارادتمندان به رهبر انقلاب اسلامی در طول سال‌ها به حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای تقدیم کرده‌اند و ایشان نیز به رسم ادب، این هدایا را به آستان حضرت رضا (ع) اهدا کرده‌اند تا در موزه حرم مطهر رضوی نگهداری شود و در معرض دید عموم قرار بگیرد.

این گنجینه شامل آثار ارزشمند فراوانی است؛ از تابلو‌های خطی، تذهیب، نقاشی، تابلو فرش، معرق و قلم‌زنی روی مس گرفته تا انواع مدال‏‌ها، سکه‌ها و ده‌ها اثر دیگر که حالا با به نمایش گذاشته شدن ۸ اثر جدید، تعداد آثار این گنجینه افزایش یافته و محتوای آن پربارتر شده است.

گلدان نقره‌ای عقیق نشان، اهدایی «عمران خان» نخست وزیر پاکستان، فلوت سنتی بومیان سرخپوست «کوه آند» اهدایی «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی، گلدان اهدایی وزیر تجارت و بین‌الملل چین، یک نشان و دو پلاک طلا یادبود مزین به تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی، اهدایی گروه صنایع دستی پرنیا و همچنین دو عصای چوبی مرصّع، ۸ اثر اهدایی جدیدی است که در گنجینه هدایای رهبری به نمایش گذاشته شده است.

عکاس: سید حسین میرپور/ مهر

مطالب مشابه