پاتک پلیس به 1031 سارق و شرور خطرناک در پایتخت + جزئیات

منبع: رکنا

59

1400/8/18

11:45


پاتک پلیس به 1031 سارق و شرور خطرناک در پایتخت + جزئیات

سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای دو طرح "رعد" و "اقتدار" با اشاره‌ به دستاوردهای این طرح، اظهار کرد: مقابله با سارقان، مالخران، مزاحمان نوامیس و اوباش از رویکردهای این طرح است.

به گزارش رکنا، رئیس پلیس تهران افزود: در پنجاهمین مرحله از طرح رعد ، 260 حکم قضائی به اجرا درآمد و 633 سارق بازداشت شدند.

وی با اشاره به کشف 166 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در طرح رعد، از انهدام 32 باند در طرح مذکور و کشف 15.5 میلیارد اموال مسروقه خبر داد.

این مقام انتظامی با اشاره به بازداشت 29 محکوم فراری در مرحله 50 طرح رعد، گفت: در این طرح بالغ 10 هزار مواد محترقه و 61 قبضه سلاح سرد کشف شد.

رحیمی با اشاره پاکسازی 61 محل و نقطه از محل وجود سارقان در مرحله 50 طرح رعد، به کشفیات پلیس در طرح اقتدار اشاره و بیان کرد: چهارمین مرحله از طرح برخورد با اوباش تحت عنوان طرح اقتدار به اجرا در آمد و 398 نفر از افرادی که در سطوح مختلف اوباش‌گری می‌کردند، بازداشت شدند.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، درمرحله چهار مرحله اقتدار 26 قبضه سلاح کشف شده است همچنین حجم ورود و حضور سلاح در سطح پایتخت قدری زیاد شده و بالغ بر 10 هزار فشنگ جنگی در این طرح کشف شد.

وی با اشاره به مختومه شدن 187 پرونده مربوط به شرارت، درگیری، قدرت‌نمایی، جعل، سلاح غیر مجاز و قمار در طرح اقتدار، عنوان کرد: تردد اوباش و پاتوق این افراد در واحدهای صنفی خط قرمز است به همین لحاظ در مرحله چهار طرح اقتدار هزار و 263 مورد به صنوفی که محل تردد اوباش بود تذکر داده و 62 واحد صنفی نیز در این رابطه پلمب شدند.

رحیمی افزود: در این طرح، فعالیت اوباش در فضای مجازی را نیز رصد کرده و 89 تارنما را در این رابطه مسدود کردیم.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 61 قمارخانه را در تهران پلمب کردیم، از محدودسازی 140 تارنما و بازداشت ادمین آنها خبر داد که در بحث قمار فعال بودند.

این مقام انتظامی با اشاره به تغییر ساعت طرح ترافیک و تاثیر آن بر کاهش ترافیک، بیان کرد: ترافیک مخصوصا در بعدازظهر قدری آزاردهنده شده است.

رحیمی با بیان اینکه وظیفه پلیس بازداشت مجرمان و پیوست ادله جرم و ارسال آنها برای مقام قضایی است، درباره تشدید ورود سلاح به تهران نیز تصریح کرد: باید مجازات در این رابطه جدی‌تر شود، در این رابطه به مسئولان گزارش دادیم و باید برخورد جدی با این افراد شود، این موضوع قطعاً شائبه امنیتی نیز خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران همچنین از برخورد با خودروهایی خبر داد که شبها در نقاط مختلف تهران اقدام به دور دور می‌کنند و گفت: این خودروها مدت طولانی توقیف خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه