برگزاری دوره مهارت‌های ارتباطی ویژه کتابداران استان قم در کتابخانه فاطمی

منبع: حوزه

50

1400/8/18

12:06


حوزه/ دوره مهارت‌های ارتباطی برای کتابداران استان قم به همت کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و به صورت رایگان در کتابخانه فاطمی برگزار می‌شود.

برگزاری دوره مهارت‌های ارتباطی ویژه کتابداران استان قم در کتابخانه فاطمی

به گزارش خبرگزاری حوزه، محمد عباسی یزدی در گفت‌وگویی اظهار کرد: کتابخانه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دوره مهارت‌های ارتباطی با مراجعین را برای کتابداران استان قم با حضور استاد عیسی زارعی به صورت رایگان برگزار کرده است.

وی گفت: در این دوره سرفصل‌های چیستی ارتباط، اجزاء و تاریخچه ارتباطات، ویژگی‌ها و اهمیت ارتباطات، فرایند ارتباطات، مهارت‌های ارتباط مؤثر، پیامدهای فقدان مهارت‌های ارتباطی، تسهیل ‌کننده‌های ارتباط، عوامل بازدارنده ارتباط، انواع مهارتهای ارتباطی تدریس می شود.

رئیس اداره کتابخانه آستان بانوی کرامت ادامه داد: همچنین ویژگی‌های ارتباطات کلامی، ویژگی‌های ارتباطات غیرکلامی، الگوی ارتباط محبت ‌آمیز، خودآگاهی و ناخودآگاهی و تیپ‌های شخصیتی، الگوی پنجره جوهری، هوش هیجانی و تاثیر آن درارتباط میان فردی، راهکارهای عملی تقویت مهارت‌های ارتباطی و کاربرد مهارتهای ارتباطی در میان کتابداران از جمله سرفصل‌های دیگر این دوره است.

وی افزود: جلسه نخست این دوره روز گذشته دوشنبه ۱۷ آبان‌ماه برگزار شده و جلسه دوم نیز امروز سه شنبه ۱۸ آبان از ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰ در کتابخانه آستان مقدس فاطمی برگزار می‌شود و حضور کتابداران کتابخانه‌های استان قم در این دوره بلامانع است و کتابداران استان می‌توانند با حضور در محل برگزاری دوره با ارائه کارت شناسایی در این دوره شرکت کنند.

مطالب مشابه