ممنوعیت واردات برنج لغو شد

منبع: فرارو

68

1400/8/18

12:24


با توجه به پایان فصل برداشت برنج و همچنین نامطلوب بودن فضای نگهداری محموله‌های وارد شده به بنادر و گمرکات کشور و جلوگیری از فساد احتمالی کالا ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو و به وزارت صنعت و معدن و تجارت و سایر مراجع ذی‌ربط ابلاغ شد.

ممنوعیت واردات برنج لغو شد

معاون فنی گمرک از دستور وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج خبر داد.

مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با فارس، با اشاره به ممنوعیت فصلی واردات برنج اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی نسبت به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، اقدام کرد.

معاون فنی گمرک عنوان کرد: با توجه به پایان فصل برداشت برنج و همچنین نامطلوب بودن فضای نگهداری محموله‌های وارد شده به بنادر و گمرکات کشور و جلوگیری از فساد احتمالی کالا و در جهت ایجاد تعادل و ثبات بازار متعاقب پیگیری‌های صورت گرفته از سوی گمرک ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو و به وزارت صنعت و معدن و تجارت و سایر مراجع ذی‌ربط ابلاغ شد.

وی تاکید کرد: براین اساس واردکنندگان برنج می‌توانند از امروز نسبت به ترخیص محموله‌های برنج موجود در گمرکات با رعایت مقررات مربوطه اقدام کنند.

ارونقی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته با رفع ممنوعیت فصلی برنجی ۱۵ هزار تن برنج موجود از برنج‌های ترخیص شده به صورت درصدی و ۸۵ هزار تن محموله‌های برنج وارد شده به بنادر و گمرکات پس از آغاز ممنوعیت فقط برنج قابلیت ترخیص از گمرکات را خواهند داشت. طی چند روز گذشته گمرک ایران با انعکاس موضوع رسوب برنج در گمرکات خواستار لغو ممنوعیت فصلی برنج شده بود.

مطالب مشابه