مسئولیت چند مرد بر دوش یک زن / این بانوی خوزستانی کپسول گاز 18 هزار نفر را تامین می کند

منبع: رکنا

43

1400/8/18

13:04


مسئولیت چند مرد بر دوش یک زن / این بانوی خوزستانی کپسول گاز 18 هزار نفر را تامین می کند

به گزارش رکنا، زری بهمنی نام زنی است در روستای گلال سوسن از توابع شهرستان ایذه که بیشتر او را به‌خاطر فعالیت‌های مردانه‌اش می‌شناسند. چهل و پنج سال سن دارد و با خرید یک دستگاه خودروی نیسان، کپسول‌های گاز هجده هزار نفر از اهالی سوسن را تأمین می‌کند و نان‌آور چند خانواده است. کشاورزی، دامداری و مغازه داری، آرایشگری می‌کند و سرپرستی خانواده خود و خواهرش را بر عهده دارد .

سه فرزند دارد و چهار مغازه را با بچه‌های خود اداره می‌کند و فرزندان بی‌سرپرست خود را به‌گونه‌ای بار آورده است که محتاج کسی نباشند و به مادر خود افتخار کنند.

آن‌گونه که بیان می کند: سختی زندگی باعث شد تا به کارهای مردانه و سخت‌ روی آورده و زندگی را خودش مدیریت کند.

او می‌گوید: به‌خاطر شکست‌هایی که در زندگی متحمل شدم مسیر زندگی‌ام را تغییر دادم. منتظر کمک کسی ننشستم و به امید آمدن نیروی غیبی هم نماندم.

 این بانوی خوزستانی می‌افزاید: شاید باور کردنش سخت باشد، ولی در طول روز برای کلیه خانوارهای روستاهای جنگه، فالح، ممبین، شیمن، کاشون، کارتا، گلزار و... کپسول گاز برده و تمامی مسیرهای سخت کوهستانی را به‌تنهایی رفته و بازمی‌گردم. حتی در مواقعی مسافرکشی هم کرده‌ام و از کار کردن نمی‌ترسم. زنان و مردان روستایی برایم احترام ویژه‌ای قائل هستند و کاملا مرا می‌شناسند.

او می‌گوید: به قول ما بختیاری‌ها: "شیر که ز بیشه درا، نر و ما نداره. یعنی: «شیر که از بیشه بیرون می‌زند، نر و ماده ندارد.»

منبع: ایلنا

آیا این خبر مفید بود؟