محمدرضا ساکت از سپاهان رفتنی می‌شود؟ / گزاش رسانه داخلی

منبع: طرفداری

44

1400/8/18

13:12


محمدرضا ساکت از سپاهان رفتنی می‌شود؟ / گزاش رسانه داخلی

نماینده مجلس و رئیس هیئت تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه اصفهان درباره بکارگیری بازنشستگان به سپاهان تذکر داد

مجموعه فولاد مبارکه با تذکر جدیدی درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان رو‌ به‌ رو شده است.

به گزارش طرفداری و به نقل از تسنیم، چند سالی است که قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌های تابعه دولت که از بودجه دولتی ارتزاق می‌کنند، در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در حال اجراست. از همین رو در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز این قانون مانند دیگر وزارتخانه‌ها به شکل عملیاتی در دستور کار قرار گرفت. به طوری که طبق نامه صریح وزارت صنعت که اواسط سال 1398 صادر شده بود، باشگاه‌های صنعتی نیز مشمول این قانون می‌شوند و نباید از افراد بازنشسته استفاده کنند. موضوعی که در اواخر سال 1398 رسانه‌ای و به فعالیت غیرقانونی برخی از مدیران باشگاه‌های صنعتی اشاره کرد.

به تازگی هم از سوی حسین میرزایی نماینده مجلس و رئیس هیئت تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه اصفهان نامه‌ای خطاب به محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه صادر شده است. در این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار تسنیم قرار گرفته است ابتدا به قانون منع بکارگیری بازنشستگان اشاره و در ادامه دستوراتی که تاکنون برای رعایت این قانون صادر و ابلاغ شده،‌ یادآوری شده است. همچنین در پایان عنوان شده است: «دلیل توجیهی برای بکارگیری بازنشستگان و همچنین ادامه این روند غیرقانونی در آن شرکت (فولاد مبارکه) اعلام شود».

این درحالی است که باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه (سپاهان) به‌ عنوان زیرمجموعه این شرکت در حال فعالیت است و محمدرضا ساکت، مدیرعامل این باشگاه بازنشسته به حساب می‌آید. موضوعی که پیش از این منجر به خداحافظی ساکت از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال شده بود، ولی حالا او با وجود تذکرات پیاپی که داده شده است باز هم در سمتی دیگر که خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان به حساب می‌آید، در مسند کار است.

 

مطالب مشابه