تبلیغ چهره به چهره لازمه کار مبلغین امین در مدارس است

منبع: حوزه

27

1400/8/18

13:27


حوزه/ حجت الاسلام قربانی گفت: مطالبه ما این است که مبلغین به عنوان یک مربی تربیتی عمل خواهند کرد و ملزم به اجرای ابلاغیه های مربیان پرورشی نیستند، ولی مدیران مدارس آموزش و پرورش باید بتوانند زمینه تبلیغ چهره به چهره مبلغین امین با دانش آموزان را فراهم کند.

تبلیغ چهره به چهره لازمه کار مبلغین امین در مدارس است

حجت الاسلام حجت قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در اصفهان، در حاشیه برگزاری همایش یک روزه مشترک مسئولان آموزش و پرورش و مبلغین امین اصفهان، اظهار کرد: براساس آخرین تفاهم نامه مشترکی که با آموزش و پرورش منعقد شده است، پنج سرفصل با ۱۸ زیر برنامه تنظیم شده است.

وی بیان کرد: اصلاح ضوابط توسعه کمّی و ارتقای کیفی مدارس، تدوین بسته های آموزشی ویژه معلمان در مبلغین امین تمامی دوره ها برای مداخله آنها در مشاوره های تربیتی، سوم طراحی و اجرای دوره آموزشی خانواده با همکاری حوزه های علمیه، شناسایی کلیه ظرفیت های مراکز فرهنگی کشور، مراکز رسانه ملی واستانی، شبکه های مجازی برای بهره گیری از قابلیت های آنها برای تبیین جایگاه نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی و جلوگیری از نشر مطالب و در آخر، ارائه برنامه های پیشنهادی و ابتکاری کمیته همکاری استان ها از جمله پنج سرفصل همکاری تعیین شده است.

مسئول آموزش و تبلیغ های کاربردی حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: طبق آخرین اقدامات، ۴۲ نفر از طلاب اصفهان در آزمون استخدامی، جذب آموزش و پرورش شده اند که دوره های پودمانی خود را دیده اند و از مهرماه۱۴۰۰ فعالیت خود را در مدارس آموزش و پرورش تحت عنوان مربی پرورشی آغاز کرده اند.

وی عنوان کرد: طبق مصوبه دیگر ی که مجلس مبنی بر استفاده از روحانیون طرح امین در مدارس داشت، طی آزمونی که وزارت آموزش از روحانیون طرح امین، مربیان قرآنی و معلمین نهضت سواد آموزی برای جذب در آموزش و پرورش گرفت، قریب به یکصد تن از روحانیون اصفهان جذب پیمانی شده اند.

حجت الاسلام قربانی بیان کرد: این یکصد تن از روحانیون جذب شده در آموزش و پرورش، از ۱۱۰ نفر از مبلغین امین حوزه علمیه اصفهان  بوده اند.

وی افزود: ما چند مطالبه اصلی از آموزش و پرورش برای انجام موثر رسالت مبلغین امین داریم، نخست توجیه بودن مدیران صفی آموزش و پرورش پیرامون وظیفه مبلغین امین است چرا که اگر این توجیه صورت نگیرد مانع تراشی انجام می شود، لذا همایش یک روزه برای هماهنگی بیشتر با مسئولین نواحی ومناق آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

مسئول آموزش و تبلیغ های کاربردی حوزه علمیه اصفهان اظهار کرد: دومین مطالبه این است که مبلغین به عنوان یک مربی تربیتی عمل خواهند کرد و ملزم به اجرای ابلاغیه های مربیان پرورشی نیستند، ولی مدیران مدارس آموزش و پرورش باید بتوانند زمینه تبلیغ چهره به چهره مبلغین امین با دانش آموزان را فراهم کند.

وی گفت: حوزه علمیه اصفهان درفصل جذب امسال مبلغین امین، سه هفته دوره آموزشی به منظور تقویت و ارتقای مهارت ها برای روحانیون برگزار کرد، همچنین یک تیم تولید محتوای فاخر برای فضای مجازی متناسب با دانش آموزان نیز به عنوان پشتیبان مبلغین امین تعیین شده است که کلیپ و پادکست ها و محصولات فضای مجازی تولید میکنند.

حجت الاسلام قربانی در پایان گفت: آموزش مباحث فضای مجازی، سواد رسانه ای، تولید محصولات گرافیکی برای فضای مجازی و آموزش مشاوره خانواده ای و تحصیلی از جمله سرفصل های آموزش برگزار شده برای مبلغین امین در سال جاری بوده است.

مطالب مشابه