واتس‌اپ برای پشتیبانی از کیف پول رمزارزی Novi آماده می‌شود

منبع: دیجیاتو

51

1400/8/18

14:10


واتس‌اپ برای پشتیبانی از کیف پول رمزارزی Novi آماده می‌شود

چند هفته پیش با بررسی فایل APK واتس‌اپ بتا ۲.۲۱.۲۲.۶ متوجه شدیم که به‌زودی احتمالا فرآیند احراز هویت برای انجام پرداخت‌ها اجباری می‌شود. واتس‌اپ هند این احتمال را رد کرد، اما حالا شواهد جدیدی به دست آمده که ممکن است به اجباری شدن احراز هویت در برخی مناطق اشاره داشته باشد. البته این سیستم مربوط به کیف پول رمزارزی Novi است و کاری به سیستم پرداخت فعلی واتس‌اپ ندارد.

در نسخه واتس‌اپ بتا ۲.۲۱.۲۳.۱۰ چند خط کد دیده می‌شود که به یکپارچه‌سازی کیف پول Novi اشاره می‌کند. این کدها نشان می‌دهند که واتس‌اپ به‌زودی به کاربران اجازه می‌دهد اکانت Novi خود را به این پیام‌رسان وصل کنند تا امکان انتقال پول در سطح جهانی را داشته باشند.

در فایل APK واتس‌اپ به وضوح گفته شده که کاربران باید برای استفاده از Novi اطلاعات هویتی خود را ثبت کنند. کاربران باید برای احراز هویت خود حتی یک ویدیوی سلفی را به واتس‌اپ بفرستند تا هویت‌شان تایید شود. وب‌سایت WABetaInfo هم تصویری از پیاده‌سازی Novi در واتس‌اپ پیدا کرده و آن را به اشتراک گذاشته است.

واتس‌اپ Novi

Novi در وب‌سایت خود اعلام کرده که کاربران برای استفاده از این کیف پول دیجیتال باید هویت خود را با ارسال تصویر کارت شناسایی ملی تایید کنند. با این حساب، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که برای انجام پرداخت‌ها در واتس‌اپ هم به ارسال مدارک هویتی نیاز باشد. ولی این احراز هویت محدود به برخی مناطق خاص خواهد بود.

کیف پول دیجیتال Novi محصولی از شرکت متا یا همان فیسبوک است که با استفاده از ارزهای دیجیتال تبادلات مالی در سطح بین‌المللی را آسان می‌کند. این سرویس در حال حاضر در بخش‌هایی از آمریکا و گواتمالا فعال شده و از ارزی به نام Pax Dollar پشتیبانی می‌کند که به ازای هر کوین آن یک دلار آمریکا پشتوانه مالی وجود دارد.

متا اخیرا اعلام کرده بود که همه سرویس‌های پرداخت و مالی خود را به زیر برند Novi می‌آورد و به نظر می‌رسد که این تغییر از واتس‌اپ آغاز خواهد شد.

مطالب مشابه