بی آبرویی برای زن قزوینی از سوی مرد مزاحم / حکم بی آبرویی چیست؟

منبع: رکنا

61

1400/8/18

14:26


بی آبرویی برای زن قزوینی از سوی مرد مزاحم / حکم بی آبرویی چیست؟

 سرهنگ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا استان قزوین در تشریح این خبر گفت: با وصول یک فقره پرونده با موضوع مزاحمت اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان بوئین‌زهرا قرار گرفت.

به گزارش رکنا، این مقام مسئول ادامه داد: شاکی که خانم جوانی است در اظهارات خود بیان داشت شخص ناشناسی در فضای مجازی صفحه‌ای با نام و مشخصات بنده ایجاد کرده و اقدام به درج مطالب ناشایست و ارسال آن به چندین نفر کرده و این موضوع منجر به ایجاد مشکلاتی برای بنده شده که خواستار روشن شدن موضوع  و شناسایی عامل جرم هستم.

سرهنگ فرهودی افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان بوئین‌زهرا با بررسی مدارک موجود و انجام اقدامات تخصصی و پلیسی موفق به شناسایی عامل مزاحمت شدند.

وی ادامه داد: پس از بررسی تجهیزات متهم، ادله موجود در تلفن‌همراه وی استخراج و ارتکاب جرم توسط او محرز شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

این مقام انتظامی با اشاره به ماده 744 قانون جرایم رایانه‌ای گفت : هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون(5/000/000) ریال تا چهل میلیون (40/000/000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان قزوین خاطرنشان کرد: پلیس فتا با تمام توان آماده خدمت‌رسانی در  فضای مجازی بوده و شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هر مشکلی در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه