حسن روشن: طارمیِ پورتو، بازیکنی نیست که در تیم ملی می‌بینیم

منبع: طرفداری

63

1400/8/18

14:33


حسن روشن: طارمیِ پورتو، بازیکنی نیست که در تیم ملی می‌بینیم

حسن روشن بیان کرد طارمیِ پورتو، بازیکنی نیست که در تیم ملی می‌بینیم

حسن روشن بیان کرد بازیکنان به باقری و هاشمیان هم احترام می‌گذارند و هم می‌ترسند.

به گزارش طرفداری و به نقل از میزان، حسن روشن درباره دو دیدار حساس تیم ملی فوتبال ایران با سوریه و لبنان در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ گفت:

اگر این دو بازی را ببریم و امتیاز‌ها را جمع کنیم، بازی با کره دیگر اهمیتی ندارد، با مساوی یا حتی باخت مقابل کره هم  می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم، اما اگر روند و نوع بازی مقابل کره را ادامه دهیم، صعود نخواهیم کرد. باید مثل بازی با عراق بود، بازی با عراق روز و بازی با کره شب بود.

وی در خصوص تیم فوتبال کره‌جنوبی گفت:

کره‌ی جدید، باکلاس است و از جوانان استفاده می‌کند؛ آنها تیم منظمی دارند. کره‌جنوبی ۵ تا ۱۰ سال دیگر هم تیم خوب و با برنامه‌ای دارد که می‌تواند برای ما دردسرساز باشد. آن‌ها زمانی که از تیم ملی ایران ۶ گل خورند، از سال ۹۶ تا سال ۲۰۰۲ تیم ملی‌شان را تعطیل کردند و تیم بزرگسالانشان در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرد و نتیجه آن شد که سال ۲۰۰۲ چهارم شدند.

روشن در واکنش به عملکرد لژیونر‌های فوتبال ایران اظهار کرد:

جوان‌هایی داریم که خیلی خوب بازی می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که بعضی بازیکنان لژیونر اشباع شده‌اند. در اروپا اینگونه نیست؛ وقتی بازیکنی ستاره می‌شود، اشباع نمی‌شود و دنبال بهتر شدن است، اما بازیکنان ایرانی اینگونه نیستند. حتی فکر می‌کنم، تیم پرسپولیس اشباع شده و به همین خاطر بد بازی می‌کند.

پیشکسوت استقلال افزود:

مشکل بزرگ تیم ملی این است که نمی‌توانیم اردویی ۱۰ روزه بگذاریم. بازیکنان بازی دارند و دو روز قبل از مسابقه به تیم ملحق می‌شوند، همین باعث دوگانگی می‌شود. وقتی از تیم‌های اروپایی با آن همه فشار، به تیم ملی اضافه می‌شوند ممکن است از نظر بدنی کم بیاورند.

وی ادامه داد:

مهدی طارمی که در پورتو بازی می‌کند، آن طارمی نیست که در تیم ملی می‌بینیم، طور دیگری است. تمام بازیکنان هم اینگونه هستند، طارمی اگر آنجا اینگونه بازی کند کنارش می‌گذارند. در حال حاضر تیم ملی یک پرواز پنج یا شش ساعته دارد، یک روز استراحت می‌کند، روز بعد فشار نمی‌آورند و تمرینی ندارند که بتوانند با هم هماهنگ شوند.

روشن در پایان خاطرنشان کرد:

خوشبختانه به خاطر حضور باقری و هاشمیان وضعیت تیم ملی خیلی خوب است. آن‌ها خیلی خوب تیم را اداره کرده‌اند، چون بزرگ‌تر از بازیکنان هستند و این بزرگی از همه لحاظ است. بازیکنان به آنها هم احترام می‌گذارند و هم می‌ترسند. باقری و هاشمیان جنجال را از تیم دور کرده‌اند و به تیم آرامش داده‌اند و این آرامش باعث شده که تیم ما به راحتی اکثر بازی‌ها را ببرد. 

مطالب مشابه