عجیب ترین تولد جنین خارج از شکم مادر + این فیلم شگفت انگیز است !

منبع: رکنا

57

1400/8/18

14:58


عجیب ترین تولد جنین خارج از شکم مادر + این فیلم شگفت انگیز است !

یک نوزاد با کیسه آب متولد شد. شما با دیدن این فیلم و لحظه لحظه اتفاقاتی که می افتد تا او به دنیا بیاید پی می برید که عجیب ترین نوع تولد نوزاد هم وجود دارد.

به گزارش رکنا، در یک پدیده نادر، نوزادی در داخل کیسه آمنیوتیک سالم طی عمل سزارین به دنیا آمد که همه را نیز متعجب ساخت. کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

سالم ماندن نوزاد در کیسه آب

کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود.

رفتارهای مشابه نوزاد در کیسه آب و داخل رحم مادر

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است. دکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه