ویدیوی تست تصادف پیکاپ هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ را از دست ندهید

منبع: گجت نیوز

37

1400/8/18

15:05


ویدیوی تست تصادف پیکاپ هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ را از دست ندهید

هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ از تست‌های ایمنی مؤسسه IIHS آمریکا نمره برتر را دریافت کرده است. این امتیاز به تمام تریم‌های این پیکاپ اعطا نشده است.

رتبه ایمنی هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ به تازگی از سوی مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) منتشر شده است. این اتومبیل نخستین پیکاپ شرکت هیوندای است که موفق به دریافت نمره برتر ایمنی (Top Safery pick) شده است.

امتیاز عالی شامل تمام نسخه‌های هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ نمی‌شود

لازم به ذکر است که این امتیاز به تمام نسخه‌های سانتاکروز ۲۰۲۲ اعطا نشده است. طبق اعلام مؤسسه IIHS، امتیاز Top Safery pick تنها به نسخه‌هایی داده می‌شود که از چراغ جلوهای خاص بهره‌مند باشند. از جمله این نسخه‌ها SEL پریمیوم و لیمیتد هستند که امتیاز عالی را به دلیل بهره‌مندی از پروژکتورهای LED دریافت کرده‌اند.

هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ در نسخه‌های SE و SEL  با چراغ‌های هالوژنی برای نور پایین و نور بالا روانه بازار می‌شود. مطابق با نتایج به دست آمده از تست‌های صورت گرفته، میدان دید راننده با استفاده از چراغ‌های مذکور در سمت راست جاده خوب و در سمت چپ عادلانه است. با این وجود،‌ چراغ‌های هالوژنی این پیکاپ جدید در چهار تست سر پیچ‌ها عملکرد مناسبی نداشته و نتوانستند میدان دید خوبی را برای راننده ایجاد کنند. این در صورتی است که پیکاپ سانتاکروز از سایر تست‌های مؤسسه IIHS امتیاز برتر را دریافت کرده است.

لازم به ذکر است که تمام نسخه‌های پیکاپ سانتاکروز ۲۰۲۲ امتیاز برتر را برای سیستم‌های پیشگیری از برخورد خودرو به خودرو و همچنین خودرو به عابر دریافت کرده‌اند. شاید اگر موضوع چراغ‌های هالوژنی نبود تمام نسخه‌های این پیکاپ نمره فوق‌العاده را دریافت می‌کردند.

دانلود ویدیو

مطالب مشابه