مدارکی تازه از وجود قابلیت جدید و مرموز واتساپ منتشر شد

منبع: گجت نیوز

41

1400/8/18

15:05


مدارکی تازه از وجود قابلیت جدید و مرموز واتساپ منتشر شد

ظاهرا به زودی WhatsApp تغییر دیگری را تجربه می‌کند. قابلیت جدید واتساپ Communities نام دارد؛ چیزی مشابه گروه اما با امکانات کنترلی بیشتر برای ادمین‌ها!

در ماه‌های اخیر، چندین قابلیت جدید به واتساپ اضافه شد و این روند ادامه دارد. اخیرا وب‌سایت XDA Developers کدهای قابلیت جدید دیگری را از آخرین ورژن بتای این اپ پیام‌رسان استخراج کرد و حالا WABetaInfo با ضمیمه کردن چند اسکرین‌شات، آن را تشریح کرده است.

قابلیت جدید واتساپ

بر اساس این تصاویر، Community محیطی مشابه گروه است که البته به ادمین، آزادی عمل بیشتری می‌دهد. در حال حاضر، چت‌های Community هم تا حد زیادی به چت‌های گروهی شباهت دارند. همچنان نیز برخلاف فیدهای یک شبکه اجتماعی، خصوصی و رمزنگاری شده هستند.

فعلا چند تغییر بصری را می‌توانیم ببینیم؛ مثلا آیکون community بیشتر مربع‌شکل است تا این قابلیت جدید واتساپ را از چت‌های گروهی متمایز کند.

ظاهرا Community چند چت گروهی مختلف را هم زیر چتر خود می‌گیرد و امکانات لازم را برای مدیریت آن گروه‌ها به ادمین می‌دهد. البته هنوز این قابلیت در حال آماده‌سازی برای iOS و اندروید است و مشخص نیست در چه زمانی به طور عمومی عرضه می‌شود. احتمالا در نسخه بتای بعدی واتس‌اپ بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

مطالب مشابه