اظهار نظر تکان دهنده رئیس پلیس راهور در مورد خودرو برقی یوز؛ موتورسیکلت مسقف را به جای خودرو معرفی کرده‌اند!

منبع: گجت نیوز

38

1400/8/18

15:05


اظهار نظر تکان دهنده رئیس پلیس راهور در مورد خودرو برقی یوز؛ موتورسیکلت مسقف را به جای خودرو معرفی کرده‌اند!

رئیس پلیس راهور ناجا می‌گوید هیچ خودرو الکتریکی داخلی در کشور شماره گذاری نشده و «یوز» که این روزها سر و صدا کرده، یک موتورسیکلت مسقف الکتریکی است.

سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در تازه‌ترین نشست خبری خود که در شهرک آزمایش برگزار شد در ارتباط با شماره‌گذاری نخستین اتومبیل الکتریکی ساخت داخل به نام «یوز» توضیحاتی را ارائه کرد. به گفته سردار هادیانفر آن چیزی که موفق به دریافت مجوز شماره‌گذاری شده است نخستین موتورسیکلت مسقف ساخت داخل بوده و تاکنون هیچ اتومبیل الکتریکی در کشور پلاک نشده است.

صدور مجوز شماره‌گذاری برای تنها ۳۰ دستگاه موتورسیکلت مسقف

وی ادامه داد که تاکنون تنها ۳۰ دستگاه موتورسیکلت مسقف مجوز شماره‌گذاری را دریافت کرده‌اند. از این رو خریداران این وسیله نقلیه باید دارای گواهینامه موتورسیکلت باشند و طبق قانون، امکان تردد با این موتورسیکلت در بزرگراه‌ها و جاده وجود ندارد.

تا پیش از این سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به شماره‌گذاری نخستین اتومبیل برقی ساخت داخل عنوان کرده بود که خودرو برقی ایرانی پس از گذشت پنج سال موفق به اخذ استانداردهای مورد نیاز شده است. این در صورتی است که پروسه شماره‌گذاری خودروهای خارجی چندان طولانی نیست.

مطالب مشابه