پاپ سوء قصد به جان نخست وزیر عراق را تروریستی دانست

منبع: عصر ایران

83

1400/8/18

16:21


سوء قصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با واکنش ها و گمانه های متعددی در داخل و خارج عراق روبرو شد.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز سه شنبه حمله پهپادی اخیر به اقامتگاه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را به عنوان یک اقدام تروریستی ، محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، الکاظمی از حمله پهپادی به اقامتگاه خود در منطقه سبز بغداد جان سالم به در برد، اما چند تن از محافظان وی زخمی شدند.

واتیکان اعلام کرد که وزیر امور خارجه اش از طرف پاپ پیامی را به نخست وزیر عراق منتقل کرده است.

در این پیام آمده است: در محکومیت این اقدام زشت تروریستی، مقام پاپ بار دیگر ابراز اطمینان می کند که به برکت خداوند متعال، مردم عراق در پیمودن مسیر صلح از طریق گفت و گو و همبستگی برادرانه، در تدبیر و قدرت تثبیت خواهند شد.

سوء قصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با واکنش ها و گمانه های متعددی در داخل و خارج عراق روبرو شد و برخی آن را طرحی آمریکایی با هدف تاثیرگذاری بر اعتراضات انتخاباتی عراق می دانند.

ترور نافرجام مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در خانه اش در منطقه امنیتی «سبز» در مرکز بغداد، برغم تدابیر سخت امنیتی، بامداد یکشنبه با استفاده از پهپاد صورت گرفت و نیروهای امنیتی عراقی توانستند دو پهپاد از سه پهپاد مهاجم را سرنگون کنند.

نخست وزیر عراق بعد از سوء قصد با تشدید لحن خود بامداد دوشنبه طی سخنانی در نشست فوق العاده شورای وزیران عراق گفت: کسانی که جنایت دیروز را انجام دادند (حمله به منزل نخست وزیر) خوب می شناسیم و آنها را افشا خواهیم کرد.

مطالب مشابه