تغییرات جدید و مهم کمیسیون آموزش در لایحه رتبه بندی معلمان

44

1400/8/18

16:57


عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: یکی دیگر از تغییرات مهم اعمال شده در لایحه رتبه بندی که با نظر اعضای کمیسیون آموزش اصلاح شد، حذف عبارت «تمام وقت» بود

تغییرات جدید و مهم کمیسیون آموزش در لایحه رتبه بندی معلمان

 محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت:  در آخرین تغییرات لایحه رتبه بندی در کمیسیون آموزش، ملاک حداقل حقوق معلمان ۸۰ درصد حقوق و فوق العاده‌های مربی آموزشیار و مربی دانشگاه‌های وزارت، تحقیقات و فناوری تعیین شد.

وی ادامه داد: بر همین مبنا برای کسب رتبه های بالاتر درصدهای افزایشی دیده شد به طوریکه برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۲۵ درصد، مربی معلم ۴۵ درصد، استادیار معلم ۶۰ درصد، دانشیار معلم ۷۰ درصد و استاد معلم ۷۵ درصد به مجموع حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان افزوده می‌شود.

وحیدی بیان کرد: یکی دیگر از تغییرات مهم اعمال شده در لایحه رتبه بندی که با نظر اعضای کمیسیون آموزش اصلاح شد، حذف عبارت «تمام وقت» بود که بر این اساس ساعت تدریس به همان ۲۴ ساعت در هفته تغییر یافت و نگرانی معلمان از این بابت ساعات اضافه تدریس برطرف شد. همچنین تاریخ اعمال لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز به ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰ تغییر یافت تا بازنشستگان امسال نیز مشمول قانون رتبه بندی شوند.

عضو کمیسیون آموزش اظهار کرد: طبق تأکیدی که به سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و وزارت آموزش و پرورش داشتیم، عنوان شد که آیین نامه اجرایی لایحه رتبه بندی معلمان نیز همزمان با تصویب این لایحه در مجلس تدوین شود تا رتبه بندی بلافاصله پس از تأیید شورای نگهبان در مقام اجرا قرار گیرد. امیدواریم این لایحه با گشایش‌های مالی در سال‌های آتی با فراغ بال اجرایی شود چرا که نتیجه آن افزایش کیفیت در آموزش است.


 

منبع: فارس

مطالب مشابه