بهانه ای جدید برای افزایش دوباره قیمت گوشی در بازار ایران

منبع: گجت نیوز

81

1400/8/18

17:57


بهانه ای جدید برای افزایش دوباره قیمت گوشی در بازار ایران

طبق آماراها، تعادل میزان عرضه و تقاضا در بازار موبایل ایران به هم خورده و همین موضوع می‌تواند بهانه ای جدید برای افزایش دوباره قیمت گوشی در کشور باشد.

به گفته انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، مجموعا ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار دستگاه تلفن همراه طی هفت ماه نخست سال جاری به کشور ورود پیدا کرده است که از این تعداد، ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار دستگاه در کشور فعال‌سازی شده است.

افزایش ۲۰ درصدی میزان استفاده از گوشی در بازار ایران

با توجه به این آمار مشخص می‌شود که میزان استفاده از گوشی در بازار ایران از واردات آن بیشتر شده است. عمده دلایل رشد استفاده از تلفن‌همراه بازگشایی دانشگاه‌ها، مدارس و آموزش مجازی بوده است. این در صورتی است که مطابق با آمار موجود،‌ در همین مدت زمان طی سال گذشته ۸ میلیون و ۴۰ هزار دستگاه موبایل به کشور وارد شده بوده است که کاربران ۸ میلیون و ۳۶۰ هزار دستگاه را مورد استفاده قرار داده بودند. با مقایسه این دو آمار می‌توان پی‌برد که طی سال جاری میزان واردات و استفاده از گوشی در بازار ایران نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی پیدا کرده است.

فراگیری کرونا روی تولید گوشی تأثیر مستقیم گذاشت و به دنبال این قضیه میزان تقاضا برای این محصول نیز با رشد مواجه شد که دلیل اصلی این موضوع مجازی شدن کسب و کارها و آموزش بود. اکنون و با گذشت مدتی از شیوع این  ویروس بازارها به روند سابق خود بازگشته‌اند.

همچنین بخوانید:

تماشا کنید: گرانفروشی و بی عدالتی گسترده در بازار موبایل ایران

بهانه ای جدید برای افزایش قیمت گوشی؟

همانطور که اشاره شد، اکنون میزان تقضای گوشی موبایل در کشور از میزات واردات بیشتر شده و همین موضوع می‌تواند بهانه ای برای افزایش قیمت هرچه بیشتر قیمت گوشی در بازار ایران باشد. موضوعی که اگر به سرعت توسط مسئولین چاره ای برای آن اندیشیده نشود، غیر قابل اجتناب خواهد بود.

مطالب مشابه