پیش بینی مهم از قیمت سکه و طلا تا پایان هفته

34

1400/8/18

18:01


نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران افزایش همزمان اونس و دلار را عامل رشد قیمت طلا و سکه عنوان کرد و گفت: به نظر می‌رسد تا پایان هفته طلا و سکه در قیمت فعلی باقی بماند.

محمد کشتی‌آرای درباره علت افزایش قیمت طلا و سکه از ابتدای هفته توضیح داد: اونس معاملات جهانی را با حدود ۳۴دلار افزایش آغاز کرد و از ابتدای هفته دلار هم روند صعودی پیش گرفته که رشد همزمان این دو عامل تاثیر‌گذار، منجر به افزایش حدود ۳۵هزار تومانی قیمت طلا و ۳۰۰هزار تومانی سکه شده است.

این فعال بازار طلا با اشاره به تاثیر تقاضا در نوسان قیمت‌ها تاکید کرد: از آنجا که وضعیت داد‌و‌ستد‌ها تغییری نکرده و طلا و سکه همچنان متقاضی ندارد، این عامل نقشی در تغییر قیمت‌ها نداشته و حباب سکه همچنان ۲۲۰هزار تومان است.

کشتی‌آرای با پیش‌بینی قیمت‌ها بیان کرد: تا پایان هفته به نظر نمی‌رسد شاهد اتفاق تاثیرگذار جدیدی باشیم و تقاضا هم تغییری نخواهد کرد؛ لذا پیش‌بینی می‌شود طی دو روز آینده طلا و سکه قیمت‌های فعلی را حفظ کند.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به قیمت‌های امروز گفت: در جریان معاملات بازار طلای تهران قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار به پنج میلیون و ۲۲۵هزار و بهای هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۲۰۵هزار تومان افزایش یافته است.

او اضافه کرد: در بازار امروز سکه امامی با قیمت ۱۲میلیون و ۱۵۰هزار و سکه طرح قدیم ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار تومان فروخته شد؛ همچنین قیمت نیم سکه به شش میلیون و ۱۸۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۶۸۰هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید.

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مشابه