«صحنه زنی» با سیمرغ نقره ای در ایتالیا

44

1400/8/18

18:35


فیلم سینمایی «صحنه زنی» برای حضور در بخش رقابتی جشنواره «سالرنو» ایتالیا پذیرفته شد.

«صحنه زنی» با سیمرغ نقره ای در ایتالیا

فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، تهیه کنندگی مجید رضابالا و سرمایه‌گذاری مسعود و مجید زارع در بخش رقابتی هفتاد و پنجمین جشنواره «سالرنو» ایتالیا به نمایش در می‌آید.

این جشنواره از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در ایتالیاست که در سال ۱۹۴۶ توسط سینه کلوب سالرنو آغاز به کار کرده و پس از جشنواره ونیز مهم‌ترین جشنواره ایتالیا به شمار می‌آید.

هفتاد و پنجمین دوره این جشنواره از ۲۲ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱ برابر با اول تا ششم آذر ماه امسال، در شهر سالرنو برگزار خواهد شد.

جشنواره «سالرنو» از زمان آغاز به کار خود به عنوان یک رویداد رقابتی برای تولیدات ایتالیایی و بین‌المللی شناخته شده است؛ بنابراین مقایسه‌ای مستمر در مورد تحولات سینمای جهان را شامل می‌شود.

همچنین این جشنواره یک کارکرد اجتماعی مهم برای سینما قائل است و هدف آن این است که پیوسته خود را با تحولات فناوری‌ها و رسانه‌های «سمعی و بصری» جدید تطبیق دهد.

«صحنه‌زنی» قصه‌ای ملتهب در عرصه‌ی سینمای اجتماعی دارد و در لوکیشن‌های مختلفی در تهران فیلمبرداری خواهد شد. بهرام افشاری، مجید صالحی، مهتاب کرامتی، پیام احمدی‌نیا، لیندا کیانی، محمد نادری و فرزانه سهیلی بازیگران این فیلم هستند. مجید رضابالا تهیه‌کننده و مسعود زارع مجری طرح و علیرضا صمدی کارگردان این فیلم سینمایی هستند.

«صحنه زنی» که در جشنواره جهانی فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ نقره‌ای بهترین کارگردانی شده بود، از ۲۴ آذر ماه اکران خود را توسط موسسه بهمن سبز در سینماهای ایران آغاز خواهد کرد.

 

 

منبع: مهر

مطالب مشابه