امر به معروف باید تبدیل به گفتمان جامعه شود

منبع: حوزه

31

1400/8/18

18:45


حوزه /امام جمعه پردیسان گفت: امر به معروف باید تبدیل به گفتمان جامعه شود، تاجایی که همه مردم کوچه و بازار دغدغه امر به معروف و نهی از منکر را پیدا کنند.

امر به معروف باید تبدیل به گفتمان جامعه شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین حامدی در نشست هم فکری با مسئولین دستگاه های اجرایی منطقه پردیسان با اشاره به موضوع « امر به معروف و نهی از منکر»   که در دفتر امام جمعه پردیسان برگزار شد، گفت: در بخش ها، شهرها و مراکز استانی ستاد امر به معروف، دارای جایگاه خاص از نظر ساختاری است، اما از آنجایی که پردیسان جزء هیچ یک از موارد بخش، شهر و... نیست و تنها به آن منطقه گفته می شود، از این رو جایگاه خاص قانونی برای ستاد امر به معروف در پردیسان در نظر گرفته نشده است.

امام جمعه پردیسان افزود:  با همه این احوالات این منطقه دارای ویژگی هایی چون امام جمعه، بافت و ترکیب جمعیتی ویژه خاص با حضور روحانیون و اقشار مختلف مردمی، مراکز علمی و دانشگاهی و... است.

وی بیان داشت: از دیگر ویژگی های مهم این منطقه، حضور مردم ولایت مدار و متدینی است که نسبت به ارزشهای دینی، مباحث ضد دینی و آسیب های فرهنگی و اجتماعی نگران، دغدغه مند هستند و از مسئولین این منطقه مطالبه دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی گفت: مردم نسبت به اوضاع بدبی حجابی و  برخی ناهنجاریهای فرهنگی و اجتماعی ناراحت می باشند و بارها ابراز نگرانی کرده اند و مرتب از دستگاه های اجرایی و دفتر امام جمعه پیگیر وضعیت فعلی منطقه می باشند.

امام جمعه پردیسان افزود: اگر چه وضعیت کشور در مسائل مطرح شده، شبیه به هم  است، اما با این احوال با وجود ظرفیتی که در پردیسان از نظر حضور علما و روحانیون و مراکز علمی و دانشگاهی و نهادهای مردمی و... است، توقع مردم بالا است و نمی خواهند شاهد ناهنجاری فرهنگی و بد حجابی و بی حجابی و آسیب های اجتماعی موجود باشند.

 حجت الاسلام والمسلمین حامدی گفت:  جلسه ای که با حضور دستگاه های مختلف اجرایی اعم از نماینده و معاون دادستان پردیسان، فرمانده پایگاه مقاومت امام حسن مجتبی(ع)، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، فرمانده کلانتری، شهردار، معاون آموزشی منطقه 4 آموزش و پرورش و نهادهای مردمی تشکیل شده است برای ایجاد راهکار مناسب برای برون رفت از وضعیت فعلی است.

امام جمعه پردیسان افزود: امر به معروف باید تبدیل به گفتمان جامعه شود تاجایی که همه مردم کوچه و بازار دغدغه امر به معروف و نهی از منکر را پیدا کنند.

مطالب مشابه