کار سخت فرشاد فرجی برای پر کردن جای خالی محمدحسین کنعانی زادگان

منبع: طرفداری

64

1400/8/18

19:06


کار سخت فرشاد فرجی برای پر کردن جای خالی محمدحسین کنعانی زادگان

فرشاد فرجی که در هر 4 بازی پرسپولیس حضور ثابتی داشته، همچنان باید روی بازیسازی خود بیشتر خود تمرین کند

شاید یکی از دلایل مشکلات خط دفاعی پرسپولیس پا به توپ نبودن مدافعان میانی این تیم است.

به گزارش طرفداری، حمید مطهری در آخرین مصاحبه ای که با تلویزیون انجام داد تاکید کرد در سیستم دفاع سه نفره پرسپولیس مقابل گل گهر که در نیمه اول انجام شد، بازیکنان خط دفاعی بازیسازی بیشتری انجام دادند و توپ از عقب بهتر به گردش درآمد.

این موضوع نشان می دهد یکی از مشکلات فعلی تیم پرسپولیس عدم بازیسازی از خط دفاعی است. این درحالی است که فصل قبل محمدحسین کنعانی زادگان و سیدجلال حسینی خط دفاعی قدرتمندی را تشکیل داده و پرسپولیس با وجود حضور حداکثری این دو بازیکن در ترکیب، در ساخت بازی از عقب نه تنها دچار مشکل نمی‌شد بلکه یکی از بازیسازترین تیم های لیگ در این زمینه نیز بود.

اتفاقی که این فصل با جدایی کنعانی زادگان دیگر در پرسپولیس دیده نمی شود.

از این رو پرسپولیسی ها امیدوار هستند فرجی با تمرینات اختصاصی که انجام می دهد همان راهی را برود که کنعانی زادگان فصل قبل رفت. به هرحال نگاهی به آمار فصل قبل نشان می دهد کنعانی زادگان، بازی‌ساز‌ترین مدافع میانی فصل گذشته‌ لیگ بود که با ارسال پاس‌‌های طولی مناسب، نه تنها مهاجمان را صاحب موقعیت می کرد بلکه هر وقت فرصتی پیدا می کرد با حمل توپ تا میانه های میدان و ارسال پاس های هدفمند، تیم را وارد فاز حمله می کرد.

تمام این اتفاقات دست به دست هم داده بود تا سیدجلال حسینی با تبحر ویژه اش در قطع توپ و دفاع از دروازه و کنعانی زادگان در سرزنی و همین طور بازیسازی به زوج فوق العاده ای در خط دفاعی سرخ ها تبدیل شوند.

حالا با توجه به جدایی کنعانی زادگان به نظر می رسد فرشاد فرجی به عنوان جانشین او که اتفاقا از تکنیک خوبی هم برخوردار است، بازیسازی را نیز به شاخصه های بازی خود اضافه کرده تا پرسپولیس همچون فصل قبل صاحب زوجی کامل در خط دفاعی خود باشد.

مطالب مشابه