وزیر کشور: مسافران برای خروج از مرزها حتما باید تست پی سی ار منفی داشته باشند

منبع: عصر ایران

27

1400/8/18

19:09


با گسترش واکسیناسیون دو دز، این محدودیت‌ها کمتر می شود و انجام تست پی سی ار منفی هم می تواند جایگزین تزریق واکسن شود

وزیر کشور گفت: مسافران برای خروج از مرزها حتما باید تست  پی سی ار منفی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در پایان نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه امروز راجع به بازگشایی دانشگاهها و نقاط ضعف و آسیب‌های آن بحث و بررسی شد. برهمین اساس در این جلسه درباره سامانه هوشمند مدیریت محدودیت‌ها بحث شد که این طرح پیشرفت‌های خوبی داشته است و با چند مرحله آزمایش دیگر، آمادگی اجرا به شکل گسترده تری در کشور دارد. 

وی به اهمیت تزریق دو دز واکسن برای کسانی که  می خواهند محدودیت‌های کمتری داشته باشند، اشاره کرد و افزود: برای افراد شاغل در حمل و نقل عمومی اجبار شد تا حتما ۲ دز واکسن را تزریق کنند تا محدودیت های حمل و نقل را کمتر کنیم.  

وحیدی تاکید کرد: در این نشست درباره مسایل کلان دارویی و سایر مسایل وابسته هم بحث شد. 

وزیر کشور درباره تکلیف اجرای مصوبه حضور ۵۰ درصد مسافران در وسایل حمل و نقل عمومی از آذرماه نیز گفت : با گسترش واکسیناسیون دو دز، این محدودیت‌ها کمتر می شود و انجام تست پی سی ار منفی هم می تواند جایگزین تزریق واکسن شود ولی از آنجا که هزینه بیشتری دارد شاید در سفرهای داخلی مورد اقبال کمتر واقع شود. 

وزیر کشور تاکید کرد: مسافران برای خروج از مرزها حتما باید تست پی سی ار منفی داشته باشند. درباره مصوبه منع  تردد شبانه نیز در ستاد ملی کرونا بحث شد که لغو آن مصوب نشد که امروز مجددا در این باره بحث و بررسی شد. 

مطالب مشابه