«تکامل»؛ همکاری جدید اسکورسیزی با سازندگان «تکه‌های یک زن»

منبع: عصر ایران

62

1400/8/18

19:44


اسکورسیزی : هر فیلم جدید از کورنل موندروتسو و کاتا وبر شوکی مغتنم است برای احساسات بیننده و فیلمساز. آنها هیچوقت از پیشرفتن در سرزمین‌های ناشناخته دست برنمی دارند.

«مارتین اسکورسیزی»، فیلمساز معروف آمریکایی، در دومین همکاری خود با سازندگان فیلم «تکه‌های یک زن»، مدیرتولیدی فیلم «تکامل» (Evolution) را برعهده گرفت.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، مارتین اسکورسیزی به عنوان مدیرتولید به فیلم جدید کورنل موندروتسو، کارگردان تکه‌های یک زن، و کاتا وبر فیلمنامه‌نویس این اثر پیوست.

این فیلم که تکامل نام دارد درامی درباره سه نسل از یک خانواده است که نمی‌توانند با گذشته کنار بیایند و زمان در فیلم بین خاطرات سورئال از جنگ جهانی دوم تا برلین معاصر عقب و جلو می‌رود.

تکامل در جشنواره کن امسال برای اولین بار به نمایش درآمد. اگرچه این فیلم به عنوان نماینده مجارستان در بخش بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار معرفی نشد، نام اسکورسیزی حالا بیش از پیش توجهات را آن جلب خواهد کرد. فیلم تکامل با توجه به سوژه‌ای که دارد و شهرت اسکورسیزی، موندروتسو و وبر می‌تواند یکی از برندگان غیرمنتظره این دوره از رقابت اسکار باشد.

اسکورسیزی در فیلم تکه‌های یک زن نیز همین سمت را داشت. وی بعد از نمایش این فیلم در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ به تیم تولید پیوست و با این کار به عملکرد این درام سراسر احساس در فصل جوایز کمک کرد. تکه‌های یک زن تا جایی پیش رفت که نامزدی برای اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای ونسا کربی به ارمغان آورد.

اسکورسیزی با انتشار بیانیه‌ای درباره پیوستن به تیم فیلم تکامل گفت: هر فیلم جدید از کورنل موندروتسو و کاتا وبر شوکی مغتنم است برای احساسات بیننده و فیلمساز. آنها هیچوقت از پیشرفتن در سرزمین‌های ناشناخته دست برنمی دارند. موندروتسو و کاتا در فیلم تکامل راهی برای به تصویر کشیدن حرکت زمان و این که چطور به یاد می‌آوریم و فراموش می‌کنیم پیدا کرده‌اند. تکامل پنجره‌ای است رو به حقایق پریشان کننده به روشی جدید، هیجان‌انگیز و حتی رهایی‌بخش.

درام تکامل ۷ نوامبر (یکشنبه، ۱۶ آبان) در کشور فرانسه اکران شد. 

مطالب مشابه