بی سلیقگی در انتخاب سیستم تیم ملی از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار

منبع: طرفداری

65

1400/8/18

20:58


بی سلیقگی در انتخاب سیستم تیم ملی از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار

ترکیب منتخب تیم ملی ایران که از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار اعلام شده، انتقادات زیادی را به همراه داشته است

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال جهان اسامی 11 فوتبالیست برتر تاریخ فوتبال کشورمان را معرفی کرد.

به گزارش طرفداری، تیم ملی ایران با آرایش 2-3-5 بسته شده است، ناصر حجازی دروازه بان، محمد خاکپور، جواد زرینچه، رحمان رضایی، مهدی مهدوی کیا، آندرانیک اسکندریان در خط دفاع، کریم باقری و علی کریمی در هافبک کناری، علی پروین سنتر هافبک و علی دایی و خداداد عزیزی در خط حمله هستند.

با کمی خوشفکری و شناخت بیشتر می شد این آرایش تیمی را 2-5-3 و یا حتی 2-4-4 نوشت.

در آرایش 2-5-3 می شد چنین عمل کرد:

محمد خاکپور، جواد زرینچه و رحمان رضایی در دفاع، مهدی مهدوی کیا و آندرانیک اسکندریان در پیستون های چپ و راست، علی پروین در هافبک راست، علی کریمی در هافبک چپ و کریم باقری در میانه زمین قرار گرفته و دایی و خداداد و ناصر حجازی هم در پست خودشان قرار می گرفتند.

اما در آرایش 2-4-4 می شد رحمان رضایی و محمد خاکپور را در دفاع میانی قرار داد، جواد زرینچه در دفاع راست و آندرانیک اسکندریان در دفاع چپ بازی کنند، مهدوی کیا و علی کریمی هافبک راست و چپ باشند، کریم باقری در هافبک تدافعی و علی پروین در هافبک نفوذی قرار می گرفتند، جای دایی، خداداد و ناصر حجازی هم در پست های خود محفوظ است.

به نظر می رسد اعضای فدراسیون جهانی تاریخ و آمار تنها به انتخاب 11 بازیکن برتر پرداخته و از شناخت کامل خصوصیات فنی بازیکنان برتر تاریخ فوتبال ملی کشورمان عاجز بوده اند.

 

مطالب مشابه