بهترین هایی که جایشان در فهرست فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار خالی است

منبع: طرفداری

62

1400/8/18

21:48


بهترین هایی که جایشان در فهرست فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار خالی است

جای برخی بازیکنان در فهرست فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار خالی است

بعد از انتخاب تیم برتر تاریخ فوتبال ایران از سوی فدراسیون جهانی تاریخ و آمار سیلی از انتقادها متوجه انتخاب های این فدراسیون شد و از نبودن برخی ستاره های تاریخ فوتبال ایران در این فهرست گله شده است.

به گزارش طرفداری، شرط لازم برای حضور در این فهرست درخشش در تاریخ فوتبال ایران است اما این شرط برای حضور در این فهرست کافی نیست. حضور در جام جهانی به عنوان مهم ترین رقابت عرصه فوتبال جهان، شرط کافی برای حضور در این فهرست است.

اگر بخواهیم تیم برتر تاریخ فوتبال ایران بدون توجه به حضور در جام جهانی را گزینش کنیم، می توانیم گزینه هایی مثل پرویز قلیچ خانی، ناصر محمدخانی، محمد پنجعلی، مجتبی محرمی و یکی دو نفر دیگر را وارد فهرست کنیم.

اما اگر تنها انتخاب براساس حضور در جام جهانی باشد، باز هم انتخاب گزینه ای مثل حسن روشن در خط حمله به جای خداداد عزیزی توجیه بیشتری داشت، روشن هم در جام جهانی و هم در المپیک گل زده است، شاید البته حضور در فوتبال اروپا و انتخاب به عنوان مرد سال فوتبال آسیا عامل گزینش او در تیم منتخب فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار باشد.

در دفاع میانی هم بین گزینه های جام جهانی رفته، عملکرد سیدجلال حسینی و نادر محمدخانی در جام جهانی از عملکرد محمد خاکپور ضعیف تر نیست اما به هر حال محمد خاکپور هم از گزینه های حضور در این فهرست است.

در جام جهانی 1978 آندرانیک اسکندریان عملکرد متوسطی داشت، 2 اخطار گرفت و از بازی سوم محروم شد، یک گل به خودی زد و مثل همیشه نبود با این حال گزینش از طرف یک شرکت تبلیغاتی برای حضور در تیم منتخب جام جهانی و سپس حضور در تیم کاسموس نیویورک و همبازی شدن با بکن باوئر و کرایف دلیل حضور او بوده است، هر چند آندرانیک اسکندریان به واقع یک چپ پای فوق العاده بود اما عملکرد مهرداد میناوند در جام جهانی 1998 و مهرداد پولادی در جام 2014 از آندرانیک اسکندریان ضعیف تر نبود.

در واقع اگر بخواهیم در این فهرست نام شایستگان دیگری را هم لحاظ کنیم به نام های بسیاری می رسیم که برخی از این اسامی سلیقه ای هستند اما به هر حال نام افرادی مثل پرویز قلیچ خانی، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، حسن روشن و محمد پنجعلی نام هایی است که در پست های مختلف از طرف منتقدین بیشتر شنیده می شود.

 

مطالب مشابه