خبرنگار لبنانی:‌ بشار اسد دعوتنامه سفر به ابوظبی را دریافت کرد

منبع: عصر ایران

29

1400/8/18

22:41


طبق گفته این خبرنگار، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات امروز سه شنبه وارد دمشق شد و در استقبال از اولین مسؤول اماراتی در این سطح از بیش از ۱۰ سال گذشته فیصل مقداد،‌ وزیر خارجه سوریه حضور داشت.

همزمان با ورود وزیر خارجه امارات به دمشق طی عصر امروز، سه‌شنبه یک خبرنگار لبنانی اعلام کرد، رئیس‌جمهوری سوریه یک دعوتنامه برای سفر به ابوظبی دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، بعد از حوادث  ۲۰۱۱ سفارت‌خانه‌های کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس و هیئت‌های دیپلماتیک بین‌المللی درهای خود را در سوریه بستند. در حالیکه در سال ۲۰۱۸ امارات سفارت خود در دمشق را گشود؛ اما نمایندگی آن در سطح کاردار بود،‌ همچنین عمان سفیر به سوریه فرستاد که اولین دیپلمات بازگشته در سطح خود در بین کشورهای حوزه خلیج فارس بود.

سامی کلیب، سردبیر سایت "لعبة الامم" در گفت‌وگوی کوتاهی با سایت ناس عراق گفت، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه احتمالا به زودی بعد از دریافت دعوتنامه رسمی از جانب ابوظبی به امارات سفر کند.

همچنین طبق اطلاعات درز یافته، بن زاید رسما از اسد دعوت کرده برای دیدار با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی به امارات سفر کند.

در اکتبر گذشته بود که رسانه‌های اماراتی گزارش دادند، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و بشار اسد تماس تلفنی درباره رویدادهای منطقه داشتند.

طبق گفته این خبرنگار، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات امروز وارد دمشق شد و در استقبال از اولین مسؤول اماراتی در این سطح از بیش از ۱۰ سال گذشته فیصل مقداد،‌ وزیر خارجه سوریه حضور داشت.

مطالب مشابه