هشدار لوکاشنکو به احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت مهاجران در مرز بلاروس-لهستان

منبع: عصر ایران

29

1400/8/18

22:41


رئیس‌جمهوری بلاروس عنوان کرد که اروپا به دنبال مقصر معرفی کردن بلاروس است تا حواس دیگران را از مشکلات خود منحرف کند.

الکساندر لوکاشنکو در گفت‌وگویی از احتمال وخیم‌تر شدن مساله مهاجران در مرز بلاروس-لهستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس روز سه‌شنبه اعلام کرد که احتمال وخیم‌تر شدن مساله مهاجران در مرز با لهستان را رد نمی‌کند.

وی در گفت‌وگویی با ایگور کروچنکو، سردبیر نشریه دفاع ملی روسیه بیان کرد: تقابل در مرز به دلیل مهاجران می‌تواند به وضعی حاد منجر شود. این بستر تحریک است. من مداوم به ارتش بلاروس هشدار می‌دهم که مراقب باشند.

لوکاشنکو با اشاره به اقدامات قانون‌گذاران اتحادیه اروپا علیه مهاجران گفت: ما همانند آن‌ها به بالای سر شلیک نمی‌کنیم. بالگردهای‌ ما از بالای آن‌ها رد نمی‌شوند. اگر بالگرد ۲۰ الی ۳۰ متر بالاتر از آن‌ها باشد، باد از میان مردم و بچه‌ها رد می‌شود. این کار برای نهیب زدن به آن‌هاست.

رئیس‌جمهوری بلاروس عنوان کرد که اروپا به دنبال مقصر معرفی کردن بلاروس است تا حواس دیگران را از مشکلات خود منحرف کند.

وی تشریح کرد: مردم این کشورها گله‌مند هستند و آن‌ها چگونه این را یکنواخت می‌کنند؟ یکی را انتخاب می‌کنند و می‌گویند این یک احمق، پست و شیاد است که به طور فرض همین فردا به لهستان حمله می‌کند.

به گزارش ایسنا، از تابستان هزاران مهاجر تلاش کرده‌اند تا از مرز بلاروس با لهستان، لیتوانی و لیتونی عبور کنند. در روزهای اخیر جمعی از این مهاجران در مرز میان بلاروس و لهستان تجمع کرده‌اند.

منتقدان غربی بلاروس را به این متهم می‌کنند که در پی تحریم‌های اروپا، مهاجران را از خاورمیانه به بلاروس آورده است تا آن‌ها را از مرز عبور دهد.

بلاروس نیز ضمن رد این ادعا، لهستان را به نقض وظایف بشردوستانه‌اش در قبال مهاجران متهم می‌کند.

مطالب مشابه