انهدام باند دزدان خودرو در تهران / فریبر رییس باند بود

منبع: رکنا

51

1400/8/18

23:03


انهدام باند دزدان خودرو در تهران / فریبر رییس باند بود

 سرهنگ کارآگاه سیدقاسم موسوی فر بیان داشت: 22 مهر ماه پرونده ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودرو پراید و دستگیری یک متهم به پلیس آگاهی ارجاع و تحت پی جویی کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پایگاه قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی عنوان کرد: شاکی به پلیس آگاهی دعوت، پیرامون موضوع مطروحه و نحوه سرقت خودرو از وی تحقیق اظهار داشت،21 مهر ماه اتومبیل پراید خود را در روبروی محل سکونت خود واقع در خیابان پیروزی، پارک و صبح روز بعد هنگام عزیمت به محل کار متوجه بسرقت رفتن خودرو شدم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان بدوا از متهم تحقیق، اتهام سرقت خودرو را منکر و عنوان کرد، خودرو را از شخصی به اسم فریبرز که چندی پیش در پاتوقی بخاطر مصرف مواد مخدر با وی آشنا شده تحویل و اطلاعی از مسروقه بودن خودرو نداشتم. ولی با توجه به وضعیت متهم و سوابق متعدد او، علاوه بر اتهام اخیر احتمال سرقت های دیگر از ناحیه وی و همدستانش متصور بود.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در این راستا کارآگاهان با استفاده و بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق می شوند رد پای متهم را در چند فقره سرقت اخیر کشف کنند که در بازجویی مجدد متهم وقتی در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و ضمن اعتراف به بزه انتسابی اظهار داشت که با پیشنهاد همدستش در سرقت خودرو مشارکت داشته است.

سرهنگ کارآگاه موسوی فر افزود: کارآگاهان در ادامه با اقدام به موقع همدست متواری متهم به اسم فریبرز را در عملیاتی ضربتی دستگیر و یک دستگاه خودرو پراید دارای سابقه سرقت را از وی کشف کردند که در بازرسی صندوق عقب خودرو تعداد 4 دستگاه باند،2 دستگاه آمپلی و 3 حلقه لاستیک کشف، ضبط و متهم به همراه اموال مکشوفه به پایگاه و خودرو به پارکینگ منتقل شد.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: فریبرز در تحقیقات معموله با توجه به دلائل، قرائن و مستندات موجود از جمله کشف خودرو مسروقه به سرقت تعداد 5  دستگاه خودرو پراید و 20 سرقت لوازم به اتفاق یکی از دوستان خود بنام کریم معترف و در ادمه بررسی های پلیسی متهم سوم پرونده نیز در مخفیگاهش در محدوده سرآسیاب و  در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد 3 دستگاه باطری، 5عدد جک کشف و پس از انتقال به پایگاه در تحقیقات معموله معترف به سرقت شد.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون   16 تن از مال باختگان شناسایی، پرونده های اعلام سرقت آنان اخذ، ضم و با هماهنگی های مرجع قضائی اموال مکشوفه تحویل آنان شد.

این مقام انتظامی افزود:  متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه