ترفندهای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

منبع: فرارو

17

1400/8/30

14:39


حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که چگونه می‌توان با روغن کم بادمجان را طلایی و خوش‌رنگ سرخ کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا رمز و راز سرخ کردن بادمجان با کم‌ترین روغن را با شما به اشتراک بگذاریم.

ترفندهای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

فرارو- بادمجان از سبزیجات مورد علاقه ما ایرانی‌هاست که در بسیاری از غذا‌ها از آن استفاده می‌کنیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بادمجان سرشار از ویتامین، کلسیم، فسفر، فیبر، پتاسیم، ضد سرطان است و برای قلب هم بسیار مفید است. هنگام خرید بادمجان سعی کنید از بادمجان‌های چین اول استفاده کنید؛ چون بادمجان‌های چین دوم و سوم معمولاً پر تخم و تلخ هستند. همچنین موقع خرید بادمجان حتماً بادمجان‌های براق، کشیده و سنگین را انتخاب کنید.

به گزارش فرارو، حواستان باشد که بادمجان زخمی نباشد. هنگام خرید بادمجان توجه کنید که کلاهک بادمجان هرچه کشیده‌تر باشد، نشان از شیرین بودن آن است. برای آشپز‌ها همیشه این سوال وجود دارد که چطور می‌توانند بادمجان را با طوری سرخ کنند که طلایی و خوش‌رنگ شود و در عین حال روغن زیادی به خود جذب نکند. برای این کار روش‌های متفاوتی وجود دارد که ما در این مطلب یکی از بهترین روش‌های سرخ کردن بادمجان با روغن کم را با شما کاربران گرامی به اشتراک می‌گذاریم.

راز و رمز سرخ کردن بادمجان طلایی با روغن کم

ابتدا بادمجان‌ها را خوب بشویید و پوست کنید. بادمجان‌ها را از وسط برش بزنید و همه برش‌ها را توی یک سینی بزرگ یا روی یک حوله تمیز بچینید. حالا روی بادمجان‌ها نمک بپاشید، طوری که روی سطح همه برش‌ها نمک باشد. ۱ ساعت صبر کنید تا نمک جذب بادمجان شود. سپس می‌بینید که روی بادمجان قطره‌های آب به وجود آمده است و ته سینی کمی آب سیاه رنگ جمع شده که در اصطلاح آب تلخ بادمجان است. روی بادمجان‌ها را با یک دستمال تمیز پاک کنید. حالا سه عدد سفیده تخم مرغ را توی یک کاسه بریزید و با چنگال کمی هم بزنید. یک لیوان سرخالی روغن مخصوص سرخ کردنی را توی یک ماهی‌تابه مناسب بریزید و روی شعله اجاق گاز بگذارید تا کاملا داغ شود؛ سپس یک برش از بادمجان را بردارید و به پشت و روی آن با فرچه مخصوص آشپزی سفیده تخم مرغ بمالید و بعد بادمجان را در روغن داغ بگذارید تا سرخ شود.
 
همه بادمجان‌ها را به همین صورت در روغن سرخ کنید. نگران نباشید که بادمجان شما بوی سفیده تخم مرغ بگیرد یا روغن بسوزد؛ زیرا شما پس از سرخ کردن بادمجان هرگز بوی سفیده تخم مرغ را حس نمی‌کنید. این کار باعث می‌شود بادمجان‌ها روغن کمی به خود جذب کنند. با این روش می‌توانید سه کیلو بادمجان را فقط با کم‌تر از یک لیوان روغن سرخ کنید. حتما بعد از اینکه بادمجان را از روغن خارج کردید، آن را روی دستمال مخصوص جذب روغن یا توی یک صافی بگذارید و ۱ ساعت صبر کنید تا روغن اضافی بادمجان کشیده شود.

مطالب مشابه