نفرین CR7؛ بی ثباتی نیمکت تیم های کریستیانو رونالدو

منبع: طرفداری

19

1400/8/30

15:27


نفرین CR7؛ بی ثباتی نیمکت تیم های کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو طی سال های گذشته  مدام با اندیشه های فوتبالی متفاوتی کار کرده است 

کریستیانو رونالدو در سال های اخیر در رده باشگاهی، با مربیان متعددی کار کرده است.

طرفداری | کریستیانو رونالدو پس از جدایی اش از رئال مادرید در سال 2018، تاکنون با چهار سرمربی کار کرده که تعداد این سرمربیان می تواند تا پایان فصل به شش برسد. رونالدو که در فصل 19-2018 از رئال مادرید به یوونتوس پیوست، با ماسیمیلیانو الگری کار کرد. در آن فصل رونالدو با یوونتوس به قهرمانی سری آ رسید اما به خاطر حذف یووه از یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، الگری از کار برکنار شد. در فصل 20-2019، کریس رونالدو شاگرد مائوریتزیو ساری شد؛ یوونتوس ساری هم با وجود فتح سری آ، نتوانست در لیگ قهرمانان اروپا به توفیقی برسد و ساری هم به همین علت شغلش را از دست داد. رونالدو در فصل 21-2020 با آندره آ پیرلوی بی تجربه کار کرد که بدترین فصل او در یوونتوس رقم خورد؛ همچون فصل گذشته یوونتوس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد و حتی به قهرمانی سری آ هم نرسید. اگرچه رونالدو در این فصل توانست آقای گل سری آ شود.

این ناکامی ها و البته روی کار آمدن دوباره الگری در یوونتوس، باعث شد رونالدو در جستجوی موفقیت بیشتر از این تیم جدا شود و راهی منچستریونایتد شود اما اوضاع در جمع شیاطین سرخ هم جالب پیش نمی رود؛ پس از شکست های سنگین مقابل لیورپول، منچسترسیتی و واتفورد، سران منچستریونایتد تصمیم به اخراج اوله گونار سولسشر گرفتند. وضعیت رونالدو در فوتبال باشگاهی پس از جدایی اش از رئال مادرید، شیبی نزولی پیدا کرده و با وضعیت کنونی، نمی توان در حال حاضر انتظار داشت منچستریونایتد در این فصل بتواند به موفقیت بزرگی برسد. شاید بتوان گفت کیفیت سرمربیانی که با رونالدو کار کرده اند، طی گذر سال ها با تقریب خوبی به ترتیب کاهش یافته اند: مکس الگری، مائوریتزیو ساری، آندره آ پیرلو، اوله گونار سولسشر و مایکل کریک.

کریستیانو رونالدو در کم تر از چهار سال، با چهار سرمربی در رده باشگاهی کار کرده که تعداد آن ها می تواند به شش مربی در چهار سال برسد. مایکل کریک هم اکنون سرمربی موقت شیاطین سرخ است اما ممکن است به زودی یک سرمربی موقت دیگر پس از کریک روی کار بیاید تا تعداد سرمربیان رونالدو در چهار سال اخیر به شش نفر برسد. کریستیانو رونالدو سال های خوبی را در زمینه فوتبال باشگاهی و کسب افتخارات تیمی سپری نمی کند.

مطالب مشابه