برترین های قرن با مجید حلوایی: همین الان هم نمی گذارم توپ از من رد شود

منبع: طرفداری

20

1400/8/30

21:11


برترین های قرن با مجید حلوایی: همین الان هم نمی گذارم توپ از من رد شود

بارها نام مجید حلوایی را به عنوان یکی از برترین مدافعان تاریخ ایران در پروژه برترین های قرن شنیده ایم. حالا نوبت به خود او رسیده تا در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور تیم منتخب قرن خود را انتخاب کند

مجید حلوایی نهم بهمن 1326 در اهواز به دنیا آمد. او سال ها پیراهن تیم ملی را به تن کرد و در عرصه باشگاهی از سال های 1345 تا 1363 در تیم های شعاع، دارایی اهواز، دارایی تهران، پیکان و پاس توپ زد. مجید حلوایی فوتبالش را سال 1363 در باشگاه پاس به پایان رساند. او در المپیک 1972 مونیخ به برزیل و در جام جهانی کوچک به شیلی گل زده است.

در پروژه برترین های قرن بارها نام مجید حلوایی را شنیده ایم و همچنین نام او وارد لیست تیم منتخب قرن نیز شده است. به طور مثال حسین گازرانی از مجید حلوایی با عبارت "آدمخوار معروف" یاد کرد. استفاده از این عبارت نیز به دلیل بازی قرص و محکم مجید حلوایی بود. خود مجید حلوایی نیز می گوید نمی گذارم توپ از من رد شود!

به گزارش طرفدرای، مجید حلوایی در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور تیم منتخب قرن خود را به شرح زیر انتخاب کرد.

دروازه بان:

ناصر حجازی را انتخاب می کنم که نرمال ترین دروازه بان ایران بود. او شایسته ترین مرد دوران خود و دوران بعد از خودش است.

مدافعان:

پرویز قلیچ خانی و مجید حلوایی؛ پرویز قلیچ خانی بازیکن همه چیز تمام بود. تکنیک، قدرت بدنی، شوتزنی و پا به توپ عالی داشت. به راحتی نمی شد از او رد شوی. در خصوص خودم هم، همین حالا نمی گذارم کسی توپ از من رد کند. تکنیک و قدرت بدنی من عالی بود. در تیم ملی یک دقیقه هم تعویض نشدم.

دفاع راست:

روی دست ابراهیم آشتیانی نداشتیم. در تیم ملی و در کنار او روزهای خوبی داشتیم.

دفاع چپ:

بی هیچ حرف و سخنی محراب شاهرخی؛ توضیحی ندارم، او واقعا در دفاع چپ بهترین بود. هم کیفیت فنی و هم شخصیت اخلاقی خوبی داشت. شوتزن بزرگی هم بود.

هافبک دفاعی:

محمد صادقی هم جنگنده و پر توان بود و هم تکنیک بالایی داشت. خیلی کم پیش می آمد توپ لو بدهد.

هافبک راست:

علی پروین خصوصیات فنی محشری داشت. بین 10 نفر هم توپ را به او می دادی، توپ لو نمی داد. اهل درگیری نبود اما یک هافبک کلاسیک، باهوش و به تمام معنا بود. با آشتیانی عالی کار می کردند و زوج فوق العاده ای بودند.

هافبک چپ:

ایرج دانایی فرد را انتخاب می کنم. یک هافبک چپ تند و تیز و شایسته که گلهای زیادی هم می زد. ریزه میزه بود اما اجازه رد کردن توپ به کسی نمی داد.

هافبک هجومی:

علی جباری هم با توپ عالی کار می کرد. پاسور بسیار خوبی بود و توپ هایش را به خوبی به مقصد می رساند.

مهاجمان:

غلامحسین مظلومی و صفر ایرانپاک را بنویسید. هر دو خصوصیات یکسانی داشتند. باهوش بودند و چارچوب را خوب می شناسختند. همواره در فضاهایی قرار می گرفتند که صاحب توپ و صاحب موقعیت گلزنی می شدند.

مجید حلوایی از پرویز قلیچ خانی، علی پروین و خودش به عنوان سه بازیکن برتر قرن یاد کرد. او همچنین حسن حبیبی و رایکوف را مربیان قرن دانست و عنوان داور قرن را به علیرضا فغانی داد.

انتخاب مجید حلوایی در بخش تیم قرن، پاس تخت جمشید بود.

در بخش ورزشکاران قرن نیز مجید حلوایی رایش را به غلامرضا تختی، محمد نصیری و محمدعلی صنعتکاران داد.

مطالب مشابه