Xiaomi 12X؛ نسخه مینی سری پرچمدار شیائومی ۱۲

منبع: فرارو

38

1400/8/30

21:30


اگرچه ما می‌دانیم شرکت شیائومی قرار است گوشی‌های پرچمدار سری Xiaomi 12 را در آینده نزدیک عرضه کند، اما اکنون گزارشی به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد گوشی دیگری با نام Xiaomi 12X نیز در این سری وجود دارد.

Xiaomi 12X؛ نسخه مینی سری پرچمدار شیائومی ۱۲

فرارو- تاکنون گزارش‌های متعددی درباره گوشی‌های پرچمدار سری Xiaomi 12 منتشر شده و ما می‌دانیم که این گوشی‌ها احتمالاً تا یک ماه دیگه عرضه می‌شوند، اما اکنون گزارش جدیدی به بیرون درز کرده که وجود نسخه دیگری از این سری با نام Xiaomi 12X را افشا می‌کند.

به گزارش فرارو، گوشی‌های آینده سری Xiaomi 12 به احتمال زیاد ماه آینده عرضه می‌شوند و این تاریخ مطابق با زمان عرضه گوشی‌های سری فعلی شیائومی Mi 11 می‌باشد. حالا ما می‌دانیم که این سری جدید یک نسخه دیگر نیز دارد که احتمالاً مدل جمع و جور تری باشد. این گزارش را کاپر اسکرزیپک Kacper Skrzypek یکی افشاگران سرشناس منتشر کرده که توانسته از وجود این گوشی در پایگاه داده‌های IMEI و با نام رمز psyche مطلع شود.

این گزارش همچنین شماره مدل 2112123AG را به ما می‌دهد که حرف آخر در شماره مدل شیائومی به منطقه مورد نظر دستگاه اشاره دارد. در این مورد، "G" به معنای "جهانی" است و معمولاً در مورد کشور‌هایی مانند اروپا، خاورمیانه و آفریقا صدق می‌کند. البته این حرف می‌تواند اشاره دیگری باشد به این موضوع که این گوشی ممکن است به هند راه نیابد. به هرحال این گزارش نشان می‌دهد که گوشی Xiaomi 12X یک نسخه جهانی خواهد بود که به اکثر بازار‌ها راه خواهد یافت.

Xiaomi 12X؛ نسخه مینی سری پرچمدار شیائومی ۱۲

کاپر اسکرزیپک، همچنین برخی مشخصات این گوشی را منتشر کرد و ادعا کرد که به پردازنده اسنپدراگون ۸۷۰، صفحه نمایش فول اچ دی پلاس OLED با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی و دوربین اصلی پشتی ۵۰ مگاپیکسلی مجهز خواهد شد. این مشخصات به نظر شباهت زیادی با گوشی شیائومی ۱۱ ایکس (همچنین با نام‌های پوکو F3 و ردمی K40 نیز شناخته می‌شود) نشان می‌دهد که آن هم به تراشه اسنپدراگون ۸۷۰، پنل ۱۲۰ هرتزی OLED فول اچ دی پلاس و دوربین عقب ۴۸ مگاپیکسلی مجهز شده است. در اینجا امیدواریم که دوربین ۵۰ مگاپیکسلی Xiaomi 12X نیز در سطح گوشی‌های پرچمدار این سری باشد تا یک سنسور مقرون به صرفه.

با این حال، ابعاد Xiaomi 12X ممکن است جالب‌ترین مشخصه آن باشد. اندازه صفحه نمایش این دستگاه ۱۴۵.۴×۶۵.۴ میلی متر است و ما امیدواریم که حاشیه‌های کناری خیلی به ابعاد کلی اضافه نکنند، زیرا می‌توانیم دستگاه کوچک‌تری نسبت به گوشی‌های پرچمدار اصلی این سری را مشاهده کنیم. این موضوع در کنار استفاده از تراشه به نسبت ارزان‌تر اسنپدراگون ۸۷۰ نشان می‌دهد که می‌توانیم قیمتی کمتر از گوشی‌های پرچمدار این سری را برای Xiaomi 12X متصور شویم.

منبع: androidauthority

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

مطالب مشابه