قیمت طلا و سکه باز هم افزایشی شد

19

1400/8/30

21:32


بازار ارز و طلا امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت طلا و قیمت سکه بود.

قیمت طلا و سکه باز هم افزایشی شد

قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته بر روی ۲۸ هزار و ۱۸۰ تومان ایستاد. قیمت دلار امروز اندکی عقب نشست اما در روند بازار امروز بر مدار صعود قرار گرفت و نسبت به روز گذشته ۱۱۰ تومان بر ارزش خود افزود. دلار در بازار امروز با ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان خرید و فروش شد.

قیمت درهم گران شد

قیمت درهم امروز مانند قیمت دلار پیشروی کرد. قیمت درهم در انتهای معاملات رور گذشته ۷ هزار و ۷۱۰ تومان بود. قیمت درهم امروز اندکی پایین رفت اما درادامه ۲۰ تومان گران شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۸ هزار و ۳۹۲ تومان به دست می‌آمد که حدود ۱۰۰ تومان از نرخ دلار بازار آزاد بیشتر بود.

صعود قیمت طلا و سکه

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود. قیمت اونس طلا در بازار روز گذشته ۱۸۴۵ دلار بود. قیمت طلا در بازار داخلی امروز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ نسبت به دیروز رشد کرد و ۲هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت. قیمت طلا در اخرین ساعات معاملات نقدی امروز با ۱ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان بود.قیمت سکه امروز همراه با قیمت دلار ابتدا کاهش یافت و زیر مرز ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار گرفت، اما در ادامه رشد کرد و در نهایت تغییراتی مثبت را نسبت به عصر دیروز به ثبت رساند. قیمت سکه امامی در آخرین ساعات معاملات امروز ۱۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود و هنوز از مرز ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور نکرده بود.

عرضه بالای دلار ادامه یافت

قیمت دلار بازار آزاد عصر امروز تغییراتی مثبت را نسبت به عصر روز گذشته به ثبت رسانده بود، اما قیمت دلار متشکل و سنا به صورت جزئی کاهش یافت. قیمت دلار متشکل با افت ۳۶ تومانی روی ۲۶ هزار و ۵۶۵ تومان قرار گرفت. قیمت دلار سنا نیز ۱۰ تومان پایین آمد و روی ۲۶ هزار و ۸۶۵ تومان ایستاد. عرضه دلار هم نسبت به روز گذشته ۳ درصد پایین آمد و ۱۱ میلیون و ۴۰۸ هزار گزارش می‌شد. عرضه دلار با وجود افت نسبت به روز گذشته در سطوح بالایی قرار داشت. متوسط عرضه دلار از ۷ فروردین سال جاری ۶ میلیون و ۸۰۹ هزار به دست می‌آید و عرضه امروز از این رقم ۶۸ درصد بالاتر بود. عرضه دلار در طول دو هفته گذشته حتی در روزهای پنج‌شنبه که معمولا عرضه پایین‌تر است، زیر این رقم قرار نگرفت. افزایش قیمت دلار آزاد در این سطح از عرضه از انتظارات افزایشی فعالان بازار و عدم اطمینان نسبت به آینده حکایت دارد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

مطالب مشابه