(ویدئو) تشکیل اولین لیگ فوتبال زنان عربستان

منبع: فرارو

14

1400/8/30

22:58


فدراسیون فوتبال عربستان سعودی، از تشکیل اولین لیگ فوتبال زنان با حضور ۱۶ تیم خبر داد. اکنون دخترانی که رویای حرفه‌ای شدن در عربستان را دارند، می‌توانند به آرزوی خود برسند.

(ویدئو) تشکیل اولین لیگ فوتبال زنان عربستان

راه اندازی اولین لیگ فوتبال زنان عربستان سعودی راه را برای دخترانی که رویای حرفه ای شدن  و شاید حتی بازی در جام جهانی را در سر می پرورانند، هموار خواهد کرد.

به گزارش فرارو، عربستان سعودی که مدت‌ها به دلیل محدودیت‌های شدید علیه زنان محکوم شده بود،  چند سال پیش محرومیت چند دهه‌ای از فوتبالیست‌های زن را لغو کرد و اکنون قصد دارد یک تیم ملی به اندازه کافی قوی برای شرکت در مسابقات بزرگ ایجاد کند.

با این حال حکومت محافظه کار سعودی با انتقاداتی از استفاده از رویدادهای ورزشی برای پنهان کردن سابقه ضعیف خود در زمینه حقوق بشر و زندانی شدن فعالان زن مواجه شده است.

آخرین گام نیز در راستای اصلاحات زمانی انجام شد که فدراسیون فوتبال عربستان سعودی تشکیل لیگ فوتبال زنان را اعلام کرد که در آن 16 تیم با بازی هایی در ریاض، جده و دمام شرکت خواهند کرد.

در میان کسانی که از این حرکت هیجان زده شدند، فرح جعفری بود، که گفت امیدوار است حرفه ای شود و در لیگ برتر انگلیس بازی کند و همچنین کشورش را در بزرگترین صحنه جام جهانی نمایندگی کند.

عربستان سعودی مدت‌ها به‌دلیل اعمال قوانین سختگیرانه علیه زنان محکوم شده بود و چند سالی است که در راه از بین بردن این محدودیت‌ها گام برداشته است.

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

 

(ویدئو)

مطالب مشابه