بررسی تحرکات روزانه صندوق های (ETF) + جدول

66

1400/8/30

20:30


در بورس امروز ۱۵۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۳۰میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله هزار و ۲۹۵میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۴میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۲۳۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۲میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۴۴.۵درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق امین یکم فردا (امین یکم) را به ارزش ۱۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۱.۷درصد معاملات).

دارندگان صندوق گروه زعفران سحرخیز رشد ۷.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق تدبیرگران فردا(الماس) با زیان ۱.۳درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶.۷درصد) در رابطه با صندوق آوای معیار (آوا) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۳۸۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۹درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۲۰میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۰.۹درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۲۹۵میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی ۱۴میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۹۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۹۵میلیارد تومان بود.

صندوق+بورس

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو