برترین های قرن با اردشیر لارودی: زوج دایی و پیوس فراموش نشدنی است

منبع: طرفداری

145

1400/9/30

21:26


برترین های قرن با اردشیر لارودی: زوج دایی و پیوس فراموش نشدنی است

امشب (30 آذر) نوبت به اردشیر لارودی رسید تا تیم قرن خود را انتخاب کند. مهدی حدادپور در تماس تلفنی با اردشیر لارودی نظر ایشان در خصوص تیم منتخب و برترین های قرن را جویا شد. اردشیر لارودی یکی از برنامه هایی بود که حتما باید به صورت حضوری ضبط می شد اما متاسفانه به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا موفق به ضبط این برنامه نشدیم

اردشیر لارودی در پروژه برترین های قرن فوتبال و ورزش ایران شرکت کرد. پیشکسوت فوتبال، ورزش و استاد روزنامه نگاری ایران متولد 4 بهمن 1322 است. لارودی سرمربی سابق تیم های راه آهن و تیم ملی جوانان است. علاوه بر این، لارودی داور فوتبال و کشتی نیز بوده و به عنوان یکی از مردان بازیکن ساز فوتبال ایران شناخته می شود. او ستارگانی چون امیر قلعه نویی، فرشاد پیوس، ناصر محمدخانی، بهتاش فریبا و بسیاری دیگر را به فوتبال ایران معرفی کرده است. بخش دیگر فعالیت لارودی به کار در نشریات برمی گردد. مهمترین آنها سردبیری ابرار ورزشی و جهان فوتبال بوده است همچنین او از بهترین و معتبرترین کارشناسان رسانه ای در تاریخ ورزش ایران و همچنین استاد این عرصه است. 

استاد لارودی تیم منتخب قرن خود را این چنین انتخاب کرد.

دروازه بان:

ناصر حجازی بی تردید از بقیه بهتر بوده است.

مدافعان:

از جمع گزینه های مختلف پرویز قلیچ خانی و حمید جاسمیان را ترجیح می دهم هرچند که تصور می کنم در دفاع میانی بازیکنان شایسته دیگری مثل محمد پنجعلی و حسن حبیبی هم می توانند در این جمع حضور داشته باشند و شایسته بوده اند. اما در مجموع انتخابم پرویز قلیچ خانی و حمید جاسمیان است.

مدافعان کناری:

در پست دفاع چپ مجتبی محرمی را از همه برتر می دانم اما در دفاع راست با وجود اینکه عملکرد منصور امیر آصفی را می پسندم اما حسن نظری را ترجیح می دهم.

هافبک دفاعی:

بی شک کریم باقری واجد بیشترین شروط برای حضور در این پست است.

هافبک راست:

علی پروین را به نفرات دیگری در این لیست مثل مهدی مهدوی کیا و مجید نامجومطلق ترجیح می دهم. علی پروین از تمام بازیکنان پست خود بهتر بود.

هافبک چپ:

بازیکنانی مثل قاسم پور و ایرج دانایی فرد و حمید علیدوستی از نظر من لیاقت حضور در این پست را دارند اما من ناصر محمدخانی را انتخاب می کنم. محمدخانی در این پست هم بازی کرده و لیاقت حضور در تیم منتخب قرن را دارد.

هافبک هجومی:

انتخابم در این پست علی کریمی است. او جزو کسانی است که کاملا شایسته حضور در پست هافبک نفوذی است. علی کریمی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال کشورمان است.

مهاجمان:

علی دایی و فرشاد پیوس یک زوج ایده آل برای خط حمله فوتبال ایران هستند. این دو مکمل هم و شایسته حضور در این خط برای فوتبال کشورمان هستند.

سه بازیکن برتر قرن:

علی دایی نفر اول، علی کریمی نفر دوم و کریم باقری نفر سوم.

مربیان قرن:

در بخش مربی ایرانی حشمت مهاجرانی را انتخاب می کنم. مربی خارجی نیز رایکوف انتخاب من است.

داور قرن:

علیرضا فغانی.

بهترین تیم قرن:

تیم ملی ایران در جام جهانی 1998.

سه ورزشکار برتر قرن:

غلامرضا تختی نفر اول، محمود نامجو نفر دوم و امامعلی حبیبی نفر سوم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو