پیش ‌بینی مهم برای سرمایه گذاران طلا و رمزارزها

159

1400/10/1

18:42


بازار سهام امروز روند مثبت خود را ادامه داد و حدود ۴۰ هزار واحد صعود کرد. قیمت دلار و طلا روند مثبتی را ثبت کردند.

در جریان معاملات ۲۴ ساعت گذشته بازار رمزارزها، بیت‌کوین با رشدی یک درصدی همچنان در کانال ۴۹ هزار دلاری معامله می‌شود. این در حالی است که کل بازار رمزارزها در شبانه روز گذشته۱٫۳ درصد رشد داشته است. با توجه به این رشد ارزش بازار ارزهای دیجیتال از مرز ۲٫۴ هزار میلیارد دلار عبور کرده است.

بیت‌کوین در حالی در محدوده ۴۹ هزار دلاری معامله می‌شود که تحلیلگران معتقدند عبور از سطح ۵۰ هزار دلاری می‌تواند این ارز را به سطوح بالاتری برساند. ولی از سوی دیگر افت قیمت بیت‌کوین ممکن است موجب روند نزولی این ارز تا ۴۲ هزار دلار شود.

با وجود نوسانات اخیر، بسیاری از تحلیلگران معتقدند بیت‌کوین در منطقه بسیار حساسی قرار گرفته و به زودی تکلیف روند آتی آن معین خواهد شد.

شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته با رشد بیش از ۴۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۳۵۹ هزار واحد وارد شد. شاخص کل و هم‌وزن امروز به ترتیب ۳٫۰۸ و ۲٫۷۵ درصد رشد داشتند. ارزش معاملات در پایان امروز به بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به روزهای گذشته رشد داشته است.

در حالی که تقریبا تمامی گروه‌ها امروز با رشد همراه بودند، نمادهای فارس، فولاد، فملی و شستا بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل امروز داشتند.

طلا و ارز

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز چهارشنبه ۱ دی با ۹ تومان کاهش، ۲۷,۲۹۲ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۲۷,۳۰۱ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۲۸۵ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

قیمت اونس جهانی طلا امروز چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ در بالاترین نرخ ۱۷۹۰ دلار و در پایین‌ترین قیمت ۱۷۸۶ دلار اعلام شد. قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار نیز امروز یک میلیون و ۳۰۴ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۲۸۰ ثبت شده است.

 

منبع: تجارت نیوز

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو